Цікаве

Експерти повідомили про різке забруднення атмосфери Землі

Рівень піднявся на 20% вище норми, інформує 1NEWS з посиланням на Діалоги.

Космічне агентство НАСА опублікувало знімки Землі, отримані за допомогою інфрачервоного пристрою Atmospheric Infrared Sounder (AIRS).

На кадрах можна побачити збільшення кількості чадного газу в атмосфері Землі через пожежі в лісах Амазонки.

НАСА зібрало нові дані з приладу для вимірювання рівня чадного газу в атмосфері (AIRS) на висоті 5 500 метрів над рівнем моря. AIRS, який знаходиться на борту супутника Aqua, вимірює «температуру і вологість повітря, висоту і кількість хмар, концентрацію парникових газів і багато інших атмосферних явищ». Згідно з його даними, пожежі призвели до викидів вуглецю на 20% вище норми.

Для спрощення даних, НАСА створило анімацію, де кадри вказують на показники вуглецю протягом трьох днів. Зелений колір вказує на концентрацію вуглецю в 100 мільярдних часток, жовтий – 120 часток, темно-червоний жовтий – більше 120 часток, а темно-червоний – близько 160 часток.

Вуглець – серйозний забруднювач повітря, який може переміщатися на великі відстані і перебувати в атмосфері близько місяця. Хоча AIRS оцінила вміст вуглецю на відносно великій висоті, в НАСА відзначили, що сильні вітри можуть перенести їх нижче, де це може вплинути на якість повітря.

Влітку 2019 року вчені зафіксували майже 85 тис. вогнищ лісових пожеж в тропічних лісах Амазонки. Це майже в два рази більше за аналогічний показник минулого року, а їх площа збільшилася на 83% – до 3,5 млн км.

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close