Цікаве

Експерти порадили, які продукти не треба вживати після 30 років

Американське видання My Domaine опитало провідних дієтологів, а також фахівців в області здорового харчування, щоб виділити п’ять продуктів, яких необхідно уникати після 30 років – особливо жінкам, – передає 1NEWS з посиланням на FaceNews.ua.

“У міру того, як змінюється вік, змінюється і наш метаболізм. З роками нам потрібно менше калорій, але більше поживних речовин, які братимуть участь в боротьбі з хворобами і, звичайно, старінням. Іншими словами, список наших покупок в супермаркеті повинен змінюватися, як і наш вік “, – говорить Ені Кей, відомий дієтолог.

Білий хліб і цукор

Після 30 років дієтологи рекомендують скоротити вживання цукру, який сприяє запальним процесам, а також шкодить нашій шкірі, негативно впливаючи на її пружність.

“Якщо ви відзначили свій 30-й день народження, то знайте – прийшов час забути про солодке. Цукор – головний ворог молодості. Він сприяє запаленню, пошкоджує волокна колагену і еластину, які зберігають нашу шкіру пружною і еластичною”, – говорить фахівець по правильному харчуванню Ліза Девіс. Вона також зазначає, що відмова від вживання цукру включає в себе і відмову від “прихованого цукру”, який міститься в багатьох продуктах. “в середньому американець споживає 31 чайну ложку прихованого цукру в день!”, – каже вона. Девіс також акцентує увагу на те, що слід обмежити споживання білого хліба, який не несе ніякої користі для організму.

Дієтичні напої

Дієтологи продовжують наполягати, що дієтичні напої вкрай шкідливі для здоров’я. Так, дієтолог і шеф-кухар Трісія Вільямс стверджує, що вважає саме дієтичні напої головним ворогом жінки після 30 років.

“Найголовніший наш ворог – дієтичні напої. Крім того, що вони викликають рак, вони змушують наш організм відчувати сильний стрес, викликаний тим, що вживаючи такий напій, наш мозок сприймає його, як солодкий, а потім виробляє інсулін, щоб переробити цукор, якого насправді немає! Це, в свою чергу, справжня катастрофа для нашого організму “, – говорить вона.

Приправи і соуси

Не тільки цукор негативно впливає на еластичність шкіри і наше здоров’я. Дієтологи і дерматологи також настійно рекомендують виключити споживання соусів – таких, як кетчуп і майонез, а також з обережністю ставитися до вибору приправ. Зокрема, мова йде про приправи з підсилювачами смаку і штучними ароматизаторами, які шкодять здоров’ю.

“Замініть соуси і приправи натуральними спеціями – такими як кмин, який допомагає травленню або, наприклад, куркумою, яка має потужні протизапальні властивості”, – говорить Джилл Джавахері, консультант по здоровому харчуванню і дерматолог.

Макаронні вироби

Переступивши 30-річний рубіж, слід враховувати здоров’я кишечника і відповідно до цього вибирати продукти, які варто вживати регулярно. Ліана Вернер-Грей, автор книги “Дієта землі” і експерт по здоровому харчуванню, стверджує, що після 30 років жінкам потрібно скоротити споживання глютену і повністю виключити макаронні вироби.

“Глютен дуже жорсткий для травної системи. Наш організм споживає дуже багато енергії, щоб переварити його. Часто глютен погано сприймається кишечником, залишаючи відчуття роздутості – це говорить про те, що організму складно впоратися з важкою і жорсткою клейковиною і що він має потребу в більш легкій і корисній їжі “, – говорить вона.

Готові кондитерські вироби

Лос-анджелеський експерт по здоровому харчуванню Софі Джаффе радить повністю виключити магазинні кондитерські вироби, в яких містяться транс-жири і “нуль користі”.

“Наша травна система – двигун життєздатності. І їй потрібно багато поживних речовин і клітковини для ефективної роботи. Дешеві чіпси і тістечка тільки зменшують засвоєння вітамінів і гальмують роботу травної системи. Якщо ми виключимо продукти швидкого приготування і готові кондитерські вироби з супермаркету, ми забезпечимо доступ до більш корисної їжі і в результаті покращимо здоров’я і збільшимо рівень енергії “, – переконана вона.

 

 

 

 

 

 

 

Back to top button