Цікаве

Експерти порадили – як омолодити організм

Зовсім повернути молодість, на жаль, неможливо, але ось скинути 5-10 років – запросто! І точно по науці, пише 1NEWS з посиланням на ukrhealth.net.

Не виглядати молодше, а в прямому сенсі слова повернути час назад – невже це можливо? Наука стверджує: так! Причому не коли-небудь в далекому майбутньому, а прямо зараз. Ми зібрали кілька простих, а головне — науково підтверджених рекомендацій, які допомагають стати молодше — прямо зараз.

Подбайте про тих, хто цього потребує

Результати дослідження, в якому взяли участь 100 тисяч жінок, підтвердили: жінки, які регулярно брали участь у волонтерських проектах або по‑іншому дбали про нужденних, в результаті на 14% знижували ризик передчасної смерті.

Поставте собі цікаву мету

Ті, у кого є мета в житті, живуть довше і відчувають себе при цьому краще — до такого висновку прийшли вчені з Медичного центру Університету Раша в Чикаго в результаті дослідження, в якому взяли участь понад 1200 літніх людей.

Слідкуйте за рівнем вітаміну D

Як показали результати недавнього дослідження, яке тривало 12 років і в якому взяли участь 13 тисяч чоловіків і жінок, дорослі люди, регулярно відчувають дефіцит вітаміну D, в результаті на 26% частіше вмирають раніше терміну. Крім регулярного вживання продуктів, багатих цим вітаміном, лікарі рекомендують кожен день проводити на сонці не менше 15 хвилин — зрозуміло, не забуваючи захистити шкіру від ультрафіолету.

Гуляти

Навіть 15-хвилинна прогулянка швидким кроком позитивно позначиться на стані вашого серця. Крім того, регулярні піші прогулянки допомагають в буквальному сенсі цього слова омолоджувати нашу серцево-судинну систему. А якщо здійснювати їх не на самоті, а в компанії близьких людей, то можна заодно і зберегти молодість головного мозку.

Їжте менше червоного м’яса

Десятирічне дослідження, в якому взяли участь 545 000 дорослих чоловіків і жінок, показало, що регулярне вживання червоного м’яса підвищує ризик передчасної смерті на 30% – через підвищений ризик розвитку раку товстої кишки і захворювань серця. Так що якщо мають намір жити довго, їжте менше червоного м’яса (але не відмовляйтеся від нього зовсім!).

Грайте

Теніс, бадмінтон, волейбол та інші командні або парні активні ігри — це найкраща «таблетка молодості». Спорт корисний для нашого фізичного здоров’я, а спілкування з близькими — для когнітивних здібностей, молодості мозку і психічного здоров’я.

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close