Цікаве

Експерти порадили – як не принести з магазину коронавірус

Фахівці радять ретельно вибирати час походу до крамниць, пише 1NEWS.

 

Магазини не тільки менше завантажені вранці, але і нічна дезінфекція ще не вивітрилася. Не кажучи вже про те, що при меншій кількості людей в магазині простіше дотримуватися соціальної дистанції.

Візьми з собою антисептик для рук, серветки або рукавички

Зараз у багатьох магазинах ставлять упаковку з дезінфікуючими серветками прямо поруч з візками, щоб ти могла протерти ручку, але про всяк випадок потрібно захопи його з дому. Дослідження показали, що COVID-19 зберігається на пластиковій поверхні два-три дні.
Крім того, візок або кошик – не єдині предмети загального користування, які можуть становити загрозу. Дверні ручки в секції заморожених продуктів, екрани самообслуговування і клавіатура для пластикових карт – це теж зони ризику. Протри їх перед дотиком або використовуй дезінфікуючий засіб відразу після того, як помацала їх. А ще ти можеш надіти рукавички перед входом в магазин і зняти їх відразу після виходу.

Не торкайся до лиця

Це дуже важливо. І ми про це писали не раз.

Не чіпай телефон

Не зберігай список покупок в смартфоні, краще напиши його по-старому на клаптику паперу, який потім зможеш викинути. Поверхня телефону – як обличчя, за яке ти хапаєшся кожен раз, як замислюєшся. Нехай полежить в кишені, поки ти знаходишся в магазині.

Дай собі більше часу

Щоб дотриматись соціальної дистанції, буде потрібно почекати, тут вже нічого не поробиш. Так, тебе будуть дратувати люди, які штовхаються біля свіжих помідорів на гілці, але май терпіння і не наближайся до інших покупців ближче ніж на 1,5 метра. У багатьох магазинах вже є розмітка – від тебе вимагається тільки її дотримання.

Перевір упаковку або продукти на предмет цілісності

Переконайся, що в коробках з пластівцями або на пакетах з чіпсами немає дірок або розривів. Коли набираєш в пакет фрукти і овочі, розглянь їх, чи немає пошкоджень на шкірці. Віддавай перевагу тим овочам і фруктам, які зарекомендували себе як міцні хлопці.

Ніякої дегустації!

Якщо бачиш спокусливі шматочки сиру або в’яленого м’яса з зубочистками які стирчать з них, просто пройди повз. Сьогодні вони не для тебе. Їжа, виставлена ​​на загальний огляд, стає легкою здобиччю бактерій і вірусів. Скільки людей на неї чхнули – одному духу супермаркетів відомо. Купи собі шматок сиру і підкріпися в дома.

Плати карткою

А готівку залиш для кращих часів. Передаючи гроші з рук в руки, ти запускаєш незворотний процес перенесення всякої зарази. Ти протягуєш продавщиці купюри, вона дає тобі здачу – гроші, які теж хтось тримав. Мінімізуй контакт із зараженими поверхнями і скористайся карткою.

Залиш продуктові сумки в дома

Не той випадок, коли пора поповнювати пакет з пакетами. Розпрощайся з ними без жалю. Якщо ти за екосумки і вирішила не відступати від своїх принципів під час епідемії, то доведеться прати сумки після кожного походу в магазин.

Протирай інші предмети

Якщо ти принесла додому багато банок і пляшок, можеш для власного спокою протерти їх дезінфікуючим засобом або просто водою з милом, перш ніж приєднати їх до “домашніх” товаришів. Але, взагалі, досить просто не облизувати.

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top button