Цікаве

Експерти обрали культурну столицю Європи 2024 року

Такий статус отримало естонське місто Тарту

Незалежна комісія експертів вибрала Європейською культурною столицею 2024 року естонське місто Тарту.
Про це повідомляє 1NEWS.

Конкурс на звання культурної столиці 2024 року почався в листопаді позаминулого року. До жовтня 2018 року надійшли заявки від розташованих в Естонії міст Курессааре, Нарви і Тарту. Після попереднього відбору до фіналу вийшли Нарва і Тарту.

Естонська держава підтримає програму культурної столиці нарівні з місцевим самоврядуванням та іншими джерелами фінансування сумою 10 мільйонів євро, а Європейська комісія виділить культурній столиці премію Меліни Меркур в розмірі півтора мільйона євро. Заявки оцінювала міжнародна група з 12 незалежних експертів. Міста-кандидати повинні були розробити сильну за європейськими мірками культурну програму, що передбачає участь як міста, так і регіону, і здатну залучити гостей як з усієї країни, так і з Європи.

Програма також повинна надавати довгострокову дію і сприяти перспективному розвитку міста. Крім того, міста повинні продемонструвати наявність підтримки місцевої влади та здатність до здійснення проекту.

Європейськими столицями-2019 є італійська Матера і болгарський Пловдів. У наступному році цей титул будуть носити місто-порт Рієка, розташований ув Хорватії, та ірландське місто Голуей. У 2021 році це будуть Елефсіна у Греції, Тімішоара в Румунії і Нови Сад у Сербії, а в 2022 році – Каунас і Еш-сюр-Альзетт в Люксембурзі. У 2023 культурна столиця буде всього одна – одне з міст Угорщини.

Джерело: Укрінформ

Останні новини

Back to top button