Цікаве

Експерти назвали хвороби трудоголіків

Вчені перерахували недуги, до яких схильні трудоголіки. Як з’ясувалося, перевантаження на роботі призводять до емоційного вигорання і стають причиною серйозних порушень в організмі, передає 1NEWS з посиланням на ukrhealth.net.

Головними симптомами вигорання вважаються підвищена дратівливість, занепад сил і порушення сну. Шведські дослідники впевнені, що це говорить про зміни в головному мозку, що з’являються внаслідок непомірних трудових навантажень. У людей, які протягом тривалого часу відчувають стрес на роботі, в гіпокампі менше сірої речовини, ніж у тих, чия діяльність проходить більш комфортно. Напружені умови чреваті проблемами з пам’яттю, пригніченим станом, ранньою деменцією, гіпертонією, інфарктом та інсультом.

Також, згідно з експериментом американських нейробіологів, стрес на роботі збільшує шанс розвитку миготливої аритмії на 20 %. Як повідомляється, ця недуга не призводить до смертельного результату, проте він істотно підвищує ризики виникнення фібриляції шлуночків – в даному випадку серце не качає кров і кровопостачання організму припиняється. На думку ізраїльських вчених, високий рівень емоційного вигорання забезпечує велику ймовірність отримання інфаркту або інсульту.

Нідерландські експерти вважають: тривале нервове напруження веде до того, що в організмі не виробляється потрібну кількість кортизолу. Його дефіцит здатний стати причиною ожиріння і хронічного запалення, яке викликає порушення в метаболізмі. Ще нестача цього гормону може привести до діабету другого типу, а якщо людина вже страждає від цієї недуги, то постійний стрес буде заважати їй боротися із захворюванням.

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close