Цікаве

Експерт повідомив про небезпеку меду для здоров’я

Доктор медичних наук Віктор Конишев, який протягом багатьох років вивчає питання харчування, розповів про небезпеку меду, передає 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

За словами лікаря, цей продукт дійсно володіє жарознижуючим ефектом і полегшує кашель, проте більшість приписуваних йому якостей надумані.

При вживанні меду нерідко виникають побічні ефекти. У ньому містяться глюкоза і фруктоза, на які розпадаються шкідливий цукор в процесі травлення. Виходить, що організму навіть не потрібно працювати над розщепленням продукту, він отримує все це в готовому вигляді. Глюкоза підвищує рівень цукру в крові, тому мед не слід вживати в якості замінника інших солодощів. До того ж глікемічний індекс у нього такий же, як у цукру.

Звичайно, в продукті бджільництва є корисні речовини, в тому числі флавоноїди, апігенін, холін, ацетилхолін, проте вони зустрічаються і в інших продуктах харчування. При цьому, щоб отримати добову норму кальцію, необхідно з’їсти 200 чайних ложок меду, а для отримання потрібної дози вітамінів і зовсім 3 кілограми. Фосфор, білки і амінокислоти присутні в продукті в мінімальних кількостях.

У зібраному поблизу доріг меді міститься свинець. Також в ньому можуть виявитися небезпечні хімікати і антибіотики з полів. Мед з певних рослин може спровокувати отруєння і привести до руйнування печінки.

Гастроентеролог Олексій Буєверов згоден з колегою. Він нагадав, що серйозних медичних досліджень на тему вивчення цього продукту не проводилось, а він особисто стикався з випадками, коли його вживання призводило до неалкогольної жирової хвороби печінки, яку часто супроводжують цукровий діабет, гіпертонія і ішемія серця.

Розповіді про користь меду медики пояснюють просто. Цукор з’явився тільки в кінці XIX століття, тому продукт бджільництва довго залишався єдиною насолодою. До того ж мед не псується і відмінно зберігається протягом декількох років. Чималу роль зіграли і інші чинники, серед яких важкий промисел бортництво. Все це зробило мед особливим продуктом.

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close