Цікаве

Екс-журналіст телеканалу Коломойського обиратиме членів спостережної ради ПриватБанку

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики 11 вересня делегував народного депутата від «Слуги народу» Олександра Дубінського до конкурсної комісії з відбору незалежних членів спостережних рад державних банків. Про це на своїй сторінці у Facebook написав колишній нардеп-єврооптиміст Павло Різаненко, а згодом підтвердив і сам Дубінський.

«Комітет вирішив делегувати до конкурсної комісії Олександра Дубінського. Це рішення прийнято майже одноголосно – «за» проголосували всі присутні члени комітету, окрім представниці «Батьківщини», яка утрималась», – написав Різаненко.

Сьогодні комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики ухвалив рішення делегувати нового представника до…

Опубліковано Pavlo Rizanenko Середа, 11 вересня 2019 р.

В свою чергу Дубінський зазначив, що не тільки він особисто відбиратиме незалежних членів спостережних рад державних банків, серед яких є і «ПриватБанк», а він лише увійде в комісію, яка це робитиме.

Дубінський послався у своєму повідомленні на експертку з банківської діяльності команди Володимира Зеленського Вікторію Страхову, яка раніше працювала у ПриватБанку. Вона зазначає, що «не Саша (Олександр Дубінський – ред.) відбирає незалежних – а комісія, в яку крім Саші входять ще представники Мінекономіки, Мінфіну і ОПУ. І комісія може вибрати виключно зі списку, наданому компанією з відбору персоналу і ні звідки більше».

«Олександр Дубинський профільний заступник голови Комітету – відповідає за банківський напрям. Тому і депутат минулого скликання Різаненко був замінений на депутата нинішнього Дубинського», – додає Страхова.

Некто Сыч, обслуживающий интересы Фиалы и Сороса, ярко полыхнул от того, что я вошёл в Комиссию по отбору членов…

Опубліковано Александром Дубинским Середа, 11 вересня 2019 р.

Нагадаємо, конкурсна комісія з відбору незалежних членів спостережних рад державних банків складається з 5 представників (три від Кабінету міністрів, один від Офісу президента, один  від профільного комітету парламенту) та обирає по 6 незалежних членів спостережних рад трьох держбанків (ПриватБанк, Ощадбанк та Укрексімбанк).

Зазначимо, що Олександр Дубінський до депутатства працював на телеканалі «1+1», який належить бізнесмену Ігорю Коломойському. Він був ведучим програм «Гроші» та «Українські сенсації», в яких часто виходили сумнівні сюжети про колишнього президента Петра Порошенка. Зокрема, в одному з них журналісти заявляють про те, що Порошенко нібито міг бути причасним до вбивства його брата.

З моменту заснування і по 2016 рік банк входив у фінансово-промислову групу «Приват» українських олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

В грудні 2016 року була проведена націоналізація ПриватБанку. Відтоді установа на 100% перебуває у державній власності.

Ігор Коломойський в свою чергу через суди намагається повернути  собі частину коштів, які були витрачені на до капіталізацію «ПриватБанку».

10 вересня 2019 року Офіс Президента повідомляв про те, що Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Коломойським. На зустрічі, яка відбулась в кабінеті Глави держави, також були присутні глава ОП Андрій Богдан, прем’єр-міністр Олексій Гончарук та перший помічник президента Зеленського Сергій Шефір.

Темою зустрічі називалось «питання ведення бізнесу в Україні».

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close