Цікаве

Екс-депутата підозрюють у публічних закликах до сепаратизму

Прокуратура та СБУ направили йому повідомлення про підозру.

Прокуратура Одеської області спільно з Управлінням Служби безпеки направили письмове повідомлення про підозру колишньому народному депутату України Ігорю Маркову у вчиненні низки злочинів проти основ національної безпеки та громадського порядку. Зокрема колишнього народного депутата підозрюють у публічних закликах до зміни меж території країни, повідомляє 1News.

“Прокуратура Одеської області спільно з Управлінням Служби безпеки в області направили письмове повідомлення про підозру колишньому народному депутату України Ігорю М. у вчиненні ряду злочинів проти основ національної безпеки та громадського порядку”, – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, у 2014-2017 роках він неодноразово, користуючись прямими ефірами телеканалів та власним каналом у YоuTube, спочатку в Одесі, згодом на тимчасово непідконтрольній території Донецької області та пізніше в Москві, публічно висловлювався щодо зміни меж території країни, а також прихильності та підтримки діяльності незаконних утворень “ЛНР” і “ДНР”.

Також у прокуратурі підкреслили, що в публічних виступах та зверненнях цього екс-депутата містяться, за даними експертів-лінгвістів, заклики до вчинення терористичного акту, до розпалювання національної ненависті, приниження національної честі та гідності, образи почуттів громадян.

Наразі вирішується питання про проведення стосовно вказаної особи спеціального (заочного) розслідування, наголосили у відомстві.

У прокуратурі не називають прізвище екс-депутата, але у засобах масової інформації пишуть, що йдеться про екс-депутата Верховної Ради та Одеської міськради Ігоря Маркова.

Раніше в СБУ заявляли, що викрили факти фінансуванняколишнім депутатом Одеської міської ради спільно з менеджментом будівельної компанії незаконних збройних формувань “ДНР” і “ЛНР”. Тоді мова теж йшла про Ігоря Маркова.

Колишній народний депутат від Партії регіонів Ігор Марков був затриманий 12 серпня 2015 року на курорті в Італії з двома паспортами – українським і російським. Україна домагалася екстрадиції Маркова з Італії. 14 серпня 2015 року суд Генуї обрав запобіжний захід щодо Ігоря Маркова – утримання під вартою, але у вересні того року його звільнили з в’язниці.

Джерело: прокуратура Одеської області

Tags

Останні новини

Back to top button
Close