УкраїнаЦікаве

Екологічна катастрофа у Рокитному: онкологічно небезпечне бетонне підприємство

До редакції інформаційного порталу “Моя Київщина” звернулися жителі Рокитного, які розповіли про підприємство, яке своєю діяльністю спричиняє шкоду для життя і здоров’я місцевих мешканців, передає 1News.

У Рокитному, по вулиці Поповича 41, є підприємство, яке виготовляє бетонні вироби. Внаслідок роботи цієї фірми, утворюється жахливий гуркіт, а в повітря щодня викидається величезна кількість бетонного пилу, який загрожує життю і здоров’ю місцевих жителів. Розташоване підприємство занадто близько до житлових будинків: найближчий будинок знаходиться на відстані не більше 20 метрів. Але згідно державних санітарних правил планування і забудови населених місць, затверджені наказом МОЗ України №173, подібні підприємства мають розташовуватися не менш ніж за 100 метрів, до найближчого будинку.

Зареєстроване виробництво на фізичну особу підприємця Сергія Мирця. На численні скарги місцевих жителів, Санітарно-епідеміологічна служба проводила перевірки підприємства, проте жодних порушень не виявила, адже на момент перевірок, робота підприємства просто припинялася. Зате в інший час, фірма працює на всю потужність.

Натомість місцева влада ніяк не може вплинути на діяльність підприємства, адже вона має тільки рекомендаційні повноваження. Так, узгоджувальна комісія селищної ради, ще в 2015 році рекомендувала Мирцю визначити функціональне призначення, режим та параметри забудови, розподіл території згідно державних правил і норм, проте підприємець ці рекомендації ігнорує. В 2016 році був ухвалений ще один такий акт, але результату це не дало жодного.

Але проблема тут полягає в наступному. Доки тривають усі ці паперові перипетії, а місцева влада ніяк не діє, від роботи підприємства страждають місцеві жителі, адже постійний гуркіт заважає нормальному життю, а бетонний пил, яким дихають люди, є канцерогеном, що може викликати ракові захворювання.

Унаслідок такої бездіяльності місцевої влади та правоохоронців, дуже скоро може виникнути підвищення смертності від онкологічних захворювань, а місце діяльності цього підприємства, може стати епіцентром екологічної катастрофи у Рокитному.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close