Цікаве

Екологи виявили, що нові автомобілі споживають значно більше пального, аніж вказують їх виробники

Для середньостатистичного водія це означає збільшення видатків у середньому на 400 євро на рік

Той, хто купує новий автомобіль, як правило, керується у своєму виборі зокрема й показниками витрат ним пального. Однак у реальних умовах авто “з’їдають” в середньому на 39% більше пального, ніж вказують виробники. Такими є результати дослідження Міжнародної ради з екологічно чистого транспорту (International Council on Clean Transportation, далі – ICCT). За його даними, для середньостатистичного водія це означає збільшення видатків у середньому на 400 євро на рік, – повідомляє 1NEWS.

У дослідженні, дані якого стосуються 2017 року, було охоплено 1,3 мільйона автомобілів у восьми європейських країнах. У порівнянні з попереднім роком відмінність між заявленими і реальними показниками споживання пального зменшилася уперше з 2012 року, відколи проводяться дослідження, – на один відсоток.

Між різними автовиробниками є значні відмінності, говориться в дослідженні. Так, автомобілі виробництва Audi, BMW, Daimler та Volvo демонструють в середньому найбільші відмінності між реальними та заявленими показниками витрат пального. Найменше ці дані відрізняються в автомобілях таких концернів як Honda й Mazda.

Аби досягти бажаних низьких показників споживання пального, автовиробники вдаються до обману. “Шини дуже сильно накачують, протектор зішкрібають, гуму роблять більш твердою, нагріваючи в печі.  Кондиціонер вибудовують, радіо вимикають”, – зазначає експерт організації Петер Мок (Peter Mock). Він також вказує на те, що з 2021 року автовиробники будуть зобов’язані протоколювати реальне споживання автомобілями пального і, відповідно, реальні викиди СО2 в атмосферу.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close