Цікаве

Дубай у вогні: Палав російський космічний корабель

Над еміратом Дубай в ОАЕ увечері 16 жовтня помітили необізнаний об’єкт, який світився – їм виявилися уламки космічного корабля, які згоріли в атмосфері. Про це повідомила Дубайська астрономічна група, передає 1News з посиланням на видання Thenational.ae.

За словами засновника Dubai Astronomy Group, швидкість і світіння таємничого, палаючого об’єкта, що несеться по небу ОАЕ в понеділок ввечері, були явними ознаками того, що це були уламки російської космічної ракети, а не метеорний потік.

«Коли я проаналізував відеоролик, було ясно, що це падаюче космічне сміття, що розпадається в атмосфері», – сказав Хасан Аль-Харірі.

Група повідомила, що об’єктом було падаюче космічне сміття з ракети «Прогрес», що використовується для постачання Міжнародної космічної станції.

«Такі модулі орієнтовані таким чином, що він горить в повітрі і не потрапляє в населений пункт. Це був модуль «Прогрес», який постачає Міжнародну космічну станцію водою, продовольством і обладнанням. Це безпілотний автомобіль, який повністю автономний, він прикований на станції, обладнання знімається, і воно відправляється туди, де воно горить в атмосфері ».

Раніше група виступила з заявою, яка казала: “Думка була вражаючою та тривала майже 80 секунд. Космічні кораблі розпалися у верхній атмосфері на дрібні шматочки і палали, як феєрверки”.

Вони додали: “Траекторія сміття була на Аравійському півострові, що перетинає ОАЕ та Оман над Індійським океаном”.

Дубайський медіа-офіс спочатку написали доповідь до космічного центру Мухаммеда бен-Рашида про те, що “метеор пройшов через небо Дубая”.

A screen grab from satview.org showing a satellite reentering the Earth's atmosphere on Monday night. Satview

Описуючи різницю між метеоритним дощем і падінням космічного сміття, пан Аль Харірі заявив, що головним контрастом є швидкість.

“Яскравим свідченням техногенного об’єкта та події від природного виникнення метеорного падіння є те, що метеоритні вогненні кульки кидаються на дуже високій швидкості і спалюються в атмосфері або вибухають у небі, залишаючи слід із газу позаду”, – сказав Харірі.

“Метеорне світіння було б набагато більше, ніж те, що люди бачили минулої ночі”.

Він надав приклад вибуху метеориту в лютому 2013 року, який вибухнув над Уральськими гірськими країнами, в результаті якого звуковий сигнал зруйнував вікна та поранено більше 1000 чоловік.

“Це була унікальна подія, оскільки навіть астрономи були шоковані, побачивши вибух. Це сяяло в три-чотири рази яскравіше, ніж сонце, і було небезпечно через звуковий бум, який зруйнував скло”, – сказав Аль-Хайрі.

Служби супутникового спостереження також повідомили, що модуль “Прогрес” здійснив свій останній прохід перед початком відправлення на трасі через Афганістан, Іран та Саудівську Аравію, розбившись приблизно о 7,28 вечора під час ОАЕ – саме тоді, коли таємничий об’єкт був помічений над ОАЕ.

 

Back to top button