Цікаве

Дратівливість і депресія у чоловіків: чим загрожує дефіцит тестостерону

Тестостерон важливий не тільки для лібідо чоловіка і міцних м’язів – зниження рівня цього гормону важливо для всього організму і може мати катастрофічні наслідки для мозку, каже кандидат медичних наук Євген Шагов. Він назвав психологічні симптоми, які виникають через дефіцит тестостерону, передає 1News.

1. Дратівливість

Нервозність, нестриманість, підвищена психоемоційна збудливість і похмурість можуть бути не тільки настроєм, а й важливим сигналом про гормональний дисбаланс. Дослідження показують, що замісна гормональна терапія знижує дратівливість і неспокій, відновлює психологічну рівновагу.

2. Втрата віри в себе

Найчастішим приводом для приймання тестостерону серед чоловіків у США є погіршення загального самопочуття і втрата впевненості в собі. Відновлення оптимального рівня тестостерону усуває ці симптоми.

Як розпізнати депресію у чоловіків

3. Депресія

Пригнічений стан часто виникає у зв’язку зі зниженням рівня деяких гормонів. Тестостерон входить в їх число. Дослідження свідчать про те, що відновлення рівня тестостерону ефективно усуває симптоми депресії.

4. Тривожність

Тривожність є станом, який вкрай чутливий до рівня тестостерону. Клінічні випробування показують ефективне зниження тривожності завдяки замісній терапії для заповнення дефіциту тестостерону.

Як справитися з тривогою

5. Вікове порушення пам’яті

Зниження когнітивних функцій також є симптомом гормонального дисбалансу. Дослідження відзначають позитивний ефект для відновлення пам’яті і поліпшення працездатності мозку в чоловіків після прийому тестостерону.

Коли варто звернутися до фахівця: головні симптоми

  • зниження лібідо
  • погіршення потенції
  • втрата м’язової маси
  • збільшення об’єму талії
  • гінекомастія
  • хронічна втома
  • втрата витривалості
  • синдром апное уві сні
  • апатія, безініціативність

“Не відкладайте турботу про себе на потім, гормональний баланс – це ваш молодий зовнішній вигляд і сила зараз і ваше здоров’я в майбутньому. Підтримка оптимальних показників гормонального фону на рівні молодого організму – це постійна робота над кращим завтра, запорука міцного здоров’я і гарантія того, що паспортний вік не зможе визначати, коли настане старість”, – підсумував Шагов.

Джерело: кандидат медичних наук Євген Шагов у Facebook

Останні новини

Back to top button