Цікаве

Дозволяй собі робити те, що хочеться: поради психолога

Кожній людині важливо навчитися робити те, що вона насправді хоче. Просто прислухайтеся до своїх відчуттів, бажань і дозвольте собі це зробити. Про цю потребу розповіла психолог Наталія Холоденко. Вона також пояснила, як це впливає на становлення особистості кожної людини, передає 1News.

“Як це незвично. У процесі дорослішання ми адаптуємося жити в суспільстві завдяки підлаштуванню. Діти зчитують на рівні міміки, чого від них очікують, і намагаються чинити саме так, щоб сподобатися. Але вони дозволяють собі капризи і зриви”, – пояснює експерт.

Чому важливо дозволяти собі робити те, що хочеш

А от дорослі не дозволяють собі таких примх, навіть якщо їм теж хочеться “на ручки” і розридатися на весь голос за те, що вони самі собі забороняють, постійно себе стримують і не можуть висловитися.

Хочу і буду – це цілий процес дозволу собі жити своє життя.

“Хочу і буду – це не протест, як його часто бачать батьки, це стан відданості собі. Якщо дитина наполегливо лізе в калюжу, це “хочу і буду” та все, що не загрожує її життю і не порушує цілісність дорогих предметів, потрібно дозволяти. Так формуються лідери”, – пояснює Наталія.

Водночас вона каже, що і в дорослому житті важливо дозволити собі визнати, чого ви хочете, і підкоритися своїй волі зі словами “слухаюсь і підкоряюся”.

“Незважаючи на те, що практично всі з нас задавлені особистості, ніколи не пізно почати себе чути і підтримувати. І відповісти на запитання: так чого ти хочеш і що тепер будеш робити?” – підсумувала психолог.

Джерело: психолог Наталія Холоденко на своїй сторінці в Instagram

Back to top button