Цікаве

Дослідники з’ясували, як формується обличчя людини

Існує думка, що обличчя формується завдяки генам. Це дійсно так. Зазвичай діти схожі на когось із родичів, повідомляє 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Насправді вчені довго не могли визначити, які частини дезоксирибонуклеїнової кислоти відповідають за формування рис обличчя людини. Але після проведення нового досліду вчені змогли виявити близько 125 хромосомних частин, які мають відношення до формування обличчя.

Під час дослідження вчені використовували тривимірні зображення особи з кількості 7000 точок даних і повним ДНК, більш ніж 7500 людей. Вчені порівнювали обличчя і генетичні коди, після чого почали шукати зв’язок який б міг привести їх до потрібних частин ДНК.

В результаті вони змогли ідентифікувати близько 200 ділянок, які пов’язані з формуванням обличчя. Причому 80 з них були виявлені ще під час древніх дослідів. Також вчені виявили 60 ділянок, які пов’язані з лицьовими проблемами у людей або тварин. А також завдяки дослідженню, вчені змогли виявити понад 50 нових ділянок.

В ході експерименту з’ясувалося багато нових закономірностей. Наприклад, що ніс – це та частина обличчя, на яку найбільше впливають гени, а ось форма обличчя на 70% залежить від харчування і способу життя людини.

Але на жаль, вченим на сьогоднішній день не вдалося відновити обличчя людини по ДНК. Вчені пояснили це тим, що на формування обличчя впливає не тільки ДНК, але і багато інших чинників.

 

 

 

 

 

 

Back to top button