Цікаве

Дослідники встановили барицентр Сонячної системи з точністю до 100 метрів

Незважаючи на те, що всі об’єкти нашої Сонячної системи знаходяться в невагомості, як і все у Всесвіті, вони гравітаційно пов’язані тяжінням Сонця і чинять власний вплив на зірку. Останнє виражається в невеликому зсуві щодо барицентра (загального центру мас). Барицентр або центр мас Сонячної системи називається точкою, де врівноважуються маси самого Сонця, всіх планет, супутників і астероїдів.

Як повідомляє 1News, команда астрономів з обсерваторії NANOGrav вирішила знайти цей самий гравітаційний центр. Сучасні розрахунки дозволили створити симуляцію Сонячної системи, в результаті якої був виявлений центр мас, причому з безпрецедентною точністю до 100 метрів. А встановити точний барицентр допомогли об’єкти поза нашою Сонячною системою – пульсари.

Особливість нейтронних зірок в тому, що вони обертаються неймовірно швидко – кілька сотень, навіть тисяч обертів за секунду, випускаючи пучки електромагнітного випромінювання зі своїх полюсів. Якщо вони орієнтовані правильно, ці промені проносяться повз Землю, як дуже швидкий космічний маяк, створюючи регулярний імпульсний сигнал. Сигнали від пульсарів можуть використовуватися як зразки часу, орієнтири для супутників, а також для дослідження міжзоряного середовища.

Дослідники відзначили, що помилки в розрахунку положення Землі щодо барицентра Сонячної системи можуть вплинути на вимірювання синхронізації пульсарів, що, в свою чергу, може вплинути на пошуки низькочастотних гравітаційних хвиль. Виявилося, що барицентр знаходиться не в центрі Сонця, як можна було б припустити, а ближче до поверхні зірки. Це пов’язано з великою масою Юпітера. Проект NANOGrav збирає дані протягом 15 років, а Юпітер робить повний оборот навколо Сонця за 12 років.

Внісши коректування в модель, дослідники отримали центр мас Сонячної системи з точністю до 100 метрів. За словами авторів, це можна порівняти з товщиною людської волосини на футбольному полі. Дослідники вважають, що завдяки їх результатами астрономи зможуть виявити перші наддовгі сплески гравітаційних хвиль від злиття надмасивних чорних дір в далеких галактиках.

Джерело: ScienceAlert

Останні новини

Back to top button