Цікаве

Дорожче за золото: названі найдорожчі речовини у світі

Всі ми знаємо, що такі метали, як золото або платина, коштують дуже дорого, за що їх і називають “дорогоцінним”. З них роблять не тільки прикраси, але навіть застосовують в промисловості, наприклад, в електроніці. Але які речовини коштують дорожче золота і платини? Вони є, і коштують надзвичайних грошей, так що придбати їх можуть лише найбагатші люди планети, а звичайній людині навіть на 1 грам цих наддорогих речовин не заробити і за все життя, повідомляє 1News.

Почнемо з самих “дешевих”. Тритій або радіоактивний надважкий водень коштує приблизно 30 тисяч доларів за грам. Тритій використовується в джерелах підсвічування у військових і цивільних приладах. Але в порівнянні з наступними рекордсменами – це просто дрібниця.

Каліфорній – цей елемент з атомним номером 98 таблиці Менделєєва, що використовується для запуску ядерних реакторів, у металодетекторах, а також при променевій терапії, є дуже дорогим елементом. Щорічно отримують лише 40-60 міліграмів цієї нестабільної речовини, оскільки добувати її вкрай важко. Відповідно вартує Каліфорній приблизно 4 мільйони доларів за 1 грам ізотопу 252Cf. Але навіть він програє в конкурентній гонці дорожчих речовин.

Антиматерія – це найдорожча речовина. Вартість 1 грама антиводню буде коштувати приблизно 62,5 трильйона доларів. А щоб добути 1 грам позитронів (антиелектронів) необхідно 25 мільярдів доларів. У ЦЕРНі вже витратили кілька сотень мільйонів доларів на виробництво мільярдної частини грама позитронів.

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Back to top button
Close