Цікаве
Гаряча новина

Допоможи дітям отримати новий стадіон

24 серпня у Києві стартувало голосування за проекти Громадського бюджету. Загалом подано більше 900 проектів на суму понад 510 млн грн. Голосування за конкретний проект – це реальний шанс допомогти місту направляти кошти саме в ті сфери, які цього найбільше потребують.

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник розповідає, що участь у голосуванні взяли вже понад 60 000 киян. «Найбільше голосів, близько 40%, кияни віддали за проекти в галузі «Освіта». Далі за популярністю йдуть «Спорт», «Комунальне господарство, енергозбереження», «Публічний простір», «Культура, туризм». Такий зріз показує, що пріоритети киян та влади збігаються, і ми обрали правильний вектор у розвитку міста», – зазначив він.

Аналіз проектів на сайті «Бюджет участі» показує, що найбільше киян турбують питання, пов’язані з благоустроєм освітніх закладів. Як приклад, один з проектів стосується облаштування безпечного шкільного стадіону СШ № 49. Мова йде про школу, яка розташована в історичному центрі міста – на вулиці Ярославів Вал. Школа спеціалізується на вивченні французької мови, а її атестат дає можливість учням вступати до найкращих вищих навчальних закладів Франції. Однак, не дивлячись на всі ці плюси, СШ №49 має просто жахливий стадіон, на якому навіть небезпечно проводити заняття з фізкультури. Територія стадіону не облагороджена, покриття у вибоїнах, а спортивний інвентар передає вітання із шалених 90-х.

Автори проекту по облаштуванню спортивного майданчика для учнів школи №49 заклали у розрахунок бюджету 2 994 350 гривень. За ці гроші вони розраховують, що на стадіоні буде замінене покриття, облаштовані бордюри, а також встановлене нове спортивне обладнання.

Як пише на своїй сторінці у Facebook одна з ініціаторок проекту Юлія Ворончук, якщо їхня ініціатива таки отримає кошти з бюджету, то у майбутньому вхід на територію стадіону буде доступний для всіх дітей, а не тільки для учнів школи. Враховуючи щільну забудову історичного центру Києва, така можливість має зацікавити жителів навколишніх будинків.

Вже зараз проект облаштування безпечного шкільного стадіону СШ № 49 набрав майже 1300 голосів з необхідних 6000. Тож цілком ймовірно, що за тиждень, коли голосування буде завершено, учні школи зможуть дякувати всім тим, хто не залишився байдужим до їхньої проблеми.

Більше того, ініціатори проекту підійшли креативно до його популяризації. Ними був знятий відео-ролик, в якому діти наглядно показують, в яких умовах їм доводиться проводити заняття спортом.

Мер Києва Віталій Кличко неодноразово закликав киян активніше брати участь у розбудові міста. І проекти громадського бюджету тому яскраве підтвердження. «І стільки насправді цікавих ідей у людей, особливо молодих, за якими майбутнє нашого міста! Це свідчить про те, що люди стають більш відповідальними. Розуміють, що за зміни, за комфорт у місті відповідають не тільки чиновники та депутати, а й самі мешканці. І мають можливість ці зміни втілювати», – зазначав Кличко у грудні 2017 року, коли затверджувалась сума на цьогорічні громадські проекти.

«І «Наталку», і велотрек, і легендарний стадіон «Старт» ми з киянами відстоювали разом. І як мер столиці, можу сказати, що без активної громадськості багато значних справ не були б такими вдалими в нашому місті», – наголошував Віталій Кличко.

Активні жителі Шевченківського району добре пам’ятають, як вони боролися за велотрек, який, як і обіцяв Віталій Кличко, був повністю реконструйований та став не тільки місцем для заняття спортом, але й цікавою локацією для фото- та відеозйомок.

Саме ці ж активні жителі району, діти яких навчаються в тому числі і у школі №49 на вулиці Ярославів Вал, можуть допомогти оновити стадіон освітнього закладу, аби він відповідав всім сучасним нормам, а головне був безпечним.

Додамо, що влада також потурбувалась заспокоїти тих, хто намагається шукати «зраду» у кожній ініціативі. Для реалізації всіх проектів-переможців буде проводитись відкритий конкурс через систему електронних закупівель ProZorro. «За реалізацію проектів відповідають профільні департаменти КМДА та районні державні адміністрації, які у 2019 році проведуть закупівлі послуг/робіт через систему ProZorro», – зауважує перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Отже, якщо вам не байдуже майбутнє ваших дітей та ви бажаєте взяти участь у розбудові Києва, підтримайте проект облаштування безпечного шкільного стадіону СШ № 49. Детлі за посиланням: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/365

Без вашого голосу історичний центр Києва продовжить «прикрашати» привід радянських часів, на якому ваші діти проводитимуть час з небезпекою для здоров’я. Не залишайтесь осторонь майбутнього нашого міста!

1News.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close