Цікаве

Долар вище 27 гривень і уповільнення інфляції: НБУ розкрив очікування бізнесу

Міжнародний валютний фонд (МВФ) поліпшив прогнози для української економіки. Український бізнес не відстає і також підвищив очікування економічного зростання в країні. Про це свідчать дані опитування керівників компаній, який провів Національний банк України (НБУ) в III кварталі 2019 року, розповідає 1News.

В цілому рівень ділової активності підприємств залишається високим, хоча і зменшився за останній квартал. Індекс ділових очікувань (ІДО) на наступні 12 місяців склав 115,3% (у попередньому кварталі – 117,8%).

“Пожвавлення ділової активності очікують респонденти всіх видів економічної діяльності. На думку підприємців, зростання економічної активності зберігається завдяки поліпшенню очікувань щодо інвестиційних витрат на проведення будівельних робіт, а також високих оцінок загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва та фінансово-економічного стану підприємств”, – повідомила прес-служба НБУ.

  • Інфляція

Бізнес прогнозує інфляцію через 12 місяців на рівні 6,9% (у II кварталі – 7,7%, в I кварталі – 9%). Як і раніше, найбільш значущим фактором впливу на інфляцію підприємці називають збільшення витрат на виробництво.

“Поліпшення інфляційних очікувань бізнесу спостерігається третій квартал поспіль”, – констатують у Набцанку.

  • Девальвація гривні / курс долара

Протягом наступних 12 місяців підприємці очікують курс гривні на рівні 27,96 грн за долар, тоді як в попередньому кварталі цей показник становив 28,82 грн за долар. При цьому майже третина компаній – 32,3% – очікують, що курс не перевищить 27 грн за долар.

“Тривале збереження сприятливої ​​ситуації на валютному ринку (зокрема, завдяки новим фундаментальним факторам – притоку іноземного капіталу в гривневі облігації уряду та сталого збільшення врожайності в агросекторі) обумовлює і подальше поліпшення девальваційних очікувань”, – зазначили в НБУ.

  • Власний бізнес

Позитивні очікування бізнесу щодо зростання обсягів виробництва в Україні в наступні 12 місяців продовжують поліпшуватися. 39,5% компаній очікують високих темпів їх зростання (в попередньому кварталі – 38,2%) і лише 9,1% підприємців очікують зниження обсягів виробництва. Основним фактором, що за оцінками бізнесу обмежує здатність нарощувати виробництво, залишаються занадто високі ціни на сировину і матеріали, а також енергоносії.

Більше третини компаній – 38,6% – очікують поліпшення свого фінансового стану протягом наступних 12 місяців, тільки 11,5% – погіршення.

Кожна шоста компанія (16,7%) прогнозує, що кількість працівників на їх підприємствах зростатиме, а 14,5% компаній очікують скорочення персоналу.

“Переважна більшість компаній (64,1%) планує підвищувати зарплати своїм працівникам протягом наступних 12 місяців. У той же час зберігається тенденція до зменшення кількості таких компаній, не дивлячись на істотне зростання реальних зарплат в Україні протягом останніх кількох років”, – зазначили в НБУ.

Чтобы увеличить диаграмму, нажмите на нее

Джерело: прес-служба НБУ

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button