Цікаве

Дмитрів день 2019: історія свята та що не можна робити в цей день

Дмитрів день 2019 святкують православні християни в п’ятницю, 8 листопада. Цього дня в церквах згадують великомученика Димитрія Солунського. Він прийняв мученицьку смерть за християнську віру. 1News розповідає, як потрібно відзначити Дмитрієв день 2019, що ні в якому разі не можна робити, а також про головні обряди та прикмети.

У народі тільки до Дмитріва дня дозволялося засилати сватів. У народі говорили: “До Дмитра дівка хитра, а після Дмитра не буде такою”. У деяких країнах на Дмитрів день ворожать по гостях, якщо першим цього дня в хату зайде людина заможна і добра, то й рік буде прибутковим.

Дмитрів день 2019: що не можна робити 8 листопада

  • Не можна важко працювати і виконувати роботу по господарству.
  • Також цього дня не можна забувати про покійних родичів. Причому їх не тільки поминають за святковим столом і замовляють службу в церкві (хоча б просто ставлять свічки в храмі), але ще і залишають на ніч їм воду і новий рушник: щоб душа, яка спочила, могла напитися або помитися. Традиційно цього дня необхідно замовляти службу або ставити свічку за покійними родичами і знайомими.
  • Не можна подавати обід до настання темряви. Від кожної страви прийнято відкладати по ложці в окремий посуд і залишати під іконою.

Дмитрів день: як провести це свято

Прийнято було залишати на ніч свіжий рушник і воду, щоб дух міг напитися і вмитися. Крім того, 8 листопада в народі було прийнято пити пиво: “У Дмитрів день і горобець під кущем пиво варить”. Також потрібно одягатися тепло – вважалося, що це врятує від лютих морозів взимку.

Історія свята 8 листопада

Димитрій Солунський жив за часів імператора Діоклетіана. Його батьки були таємними християнами, після народження сина відразу охрестили. Римський імператор, не знаючи про приналежність до віри, призначив його проконсулом Фессалонікійської області. Димитрій замість переслідування християн, займався навчанням їх вірі. Після того як правда відкрилася, святого кинули на поживу тваринам.

Джерело: Сьогодні

Back to top button