Цікаве

Для життя на Марсі людям потрібно буде змінити ДНК

Щоб поселитися на Марсі людству доведеться змінити свою ДНК, інформує 1NEWS з посиланням на “УНІАН“.

Пілотовані місії на сусідню планету, які NASA хоче почати в 2030-х роках, будуть важкими для астронавтів. Їм доведеться пережити високе радіаційне навантаження, шкідливу для кісток мікрогравітацію й інший негативний вплив на організм впродовж кількох років поспіль.

Але першопрохідці, згідно з планами NASA, все одно повинні будуть зберегти фізичну здатність повернутися на Землю.

Зовсім інша історія чекає тих, хто залишиться на Марсі назавжди. Експерти застерігають, що якщо люди захочуть жити постійно на сусідній планеті, їм доведеться піти на деякі зміни в генетичному коді.

За словами астробіолога і геомікробіолога з Lunar and Planetary Institute в Г’юстоні Кеннди Лінч, генетичній інженерії й іншим передовим технологіям “доведеться вступити в гру, якщо люди хочуть жити й процвітати, заводити сім’ї й лишатися на Марсі”.

Вчені вже ввели гени тихоходів, які славляться здатністю виживати у космічному вакуумі, в людські клітини під час лабораторних експериментів. В результаті, як пояснив генетик з Медичної школи Корнелла в Університеті Нью-Йорку Крістофер Мейсон, змінені клітини стали більш стійкими до радіації.

NASA й інші космічні агенції вже працюють над тим, щоб захистити здоров’я своїх астронавтів, зокрема за допомогою спеціальних щитів на космічних апаратах.

Крім того, розробляються спеціальні фармакологічні препарати. Тож, за словами Мейсона, не буде великим концептуальним стрибком, якщо запропонувати захистити астронавтів ще й генетичними методами за умови, що вони будуть безпечними.

Зазначається, що генетична інженерія може бути застосована не лише, щоб захистити астронавтів і колоністів. Лінч вказує, що останні досягнення в галузі синтетичної біології можуть відкрити шлях до майбутнього, в якому “мікроби-дизайнери” будуть допомагати колоністам закріпитися на Марсі.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close