Цікаве

Для доставки вакцини від коронавірусу по всьому світу знадобиться 8000 величезних літаків

Це може стати "найбільшим транспортним викликом" в історії

Коли вакцину від коронавірусу таки створять, її треба буде розповсюдити по всьому світу.

Це може стати “найбільшим транспортним викликом” в історії, кажуть у Міжнародній асоціації повітряного транспорту (IATA), – інформує 1NEWS.

Там підрахували, що така операція еквівалентна використанню 8 000 бортів Boeing 747 – так званих “літаків-велетнів” – Jumbo Jet.

Хоча вакцини від Covid-19 ще немає, фахівці IATA вже працюють з авіакомпаніями, аеропортами, міжнародними та національними відомствами з охорони здоров’я та фармацевтичними компаніями над спільним планом доставки ліків.

При розробці цього плану фахівці виходять з того, що для однієї людини буде потрібна одна доза вакцини.

“Безпечна доставка вакцини від Covid-19 стане місією століття для світової індустрії авіаперевезень. І вона не відбудеться без ретельного планування. Час для такого планування – саме зараз,” – заявив голова IATA Олександр де Жуніяк.

Попри те, що більшість авіакомпаній через карантинні обмеження вже переорієнтувалися на перевезення вантажів, а не пасажирів, доставка вакцини може бути більш складною справою.

Для цього підійдуть не усі літаки, а лише ті, де можна підтримувати температуру від 2 до 8 градусів за Цельсієм, що є звичайною температурою для транспортування ліків. Проте для перевезення деяких вакцин може знадобитися температура нижче нуля градусів, а це автоматично виключить з операції ще більше літаків.

Рейси до певних частин світу, зокрема, до південно-східної Азії, будуть критично важливими, адже у цьому регіоні мало потужностей для виробництва вакцини.

Разом із тим, у IATA одразу кажуть, що розповсюдження вакцини в Африці поки що виглядає “неможливим” завданням, враховуючи брак відповідних літаків, розміри регіону та складності на кордонах багатьох країн континенту.

Така транспортна операція потребуватиме “майже військової точності”, а також цілої мережі об’єктів із морозильним обладнанням, де можна було б зберігати доставлені партії вакцини.

Наразі на перших стадіях розробки перебувають близько 140 видів вакцин, і близько двох десятків вже проходять клінічне тестування на людях.

В IATA закликають уряди по всьому світу вже зараз почати планувати, аби бути готовими отримати і правильно розповсюдити вакцину, коли вона з’явиться.

Крім жорстких вимог щодо температурних режимів при транспортуванні та розповсюдженні вакцини, варто подумати і про безпеку.

“Вакцини будуть дуже коштовним товаром. Треба вже зараз розробити план, аби транспортування і зберігання вакцини було убезпечено від несанкціонованого доступу та крадіжок”, – наголосили в IATA.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button