Цікаве

Дієтологи порадили – як менше їсти і наїдатися

По-перше, ви зможете отримувати від їжі більше задоволення, а по-друге – навчитеся не переїдати і вчасно вставати з-за столу, пише 1NEWS з посиланням на Жіночий Світ.

Якщо дотримуватися цих правил, ви досягнете відразу двох цілей.

  1. Виділіть час, щоб оцінити їжу. Виділіть собі на трапезу чіткий відрізок часу. Навіть п’ятнадцять хвилин краще, ніж нічого. Не читайте під час їжі, не перевіряйте пошту і не дивіться новини!
  2. Сядьте за стіл. Якщо ви жуєте на ходу або стоячи біля холодильника, то не можете зосередитися на їжі і не отримуєте від неї задоволення. А крім того, якщо ви їсте стоячи і просто з каструлі, то не можете адекватно оцінити обсяг порції. Так що покладіть їжу в тарілку, візьміть ніж і виделку.
  3. Подихайте. Перш ніж приступити до їжі, зробіть кілька глибоких вдихів. Глибоке дихання допомагає заспокоїтися – це особливо важливо, якщо ви дуже голодні і здається, що готові спустошити весь холодильник.
  4. Відчувайте смак кожного шматочка, який кладете в рот. Оцініть різні смакові і текстурні відчуття від їжі. Уявіть, що ви прийшли в дуже дорогий і модний ресторан і всі ваші почуття загострені до краю. Ось з таким відчуттям потрібно вечеряти кожен день – навіть вдома, навіть якщо часу зовсім небагато.
  5. Пам’ятайте п’ятий принцип: відчуєте ситість. Зробіть перерву посеред трапези, щоб оцінити рівень ситості. Їжа не буде такою смачною і не принесе такого задоволення, коли ви досягнете порогу останнього шматочка.
  6. Намагайтеся їсти якомога повільніше. Пам’ятайте: смакові рецептори у вас на язику, а не в шлунку. Проковтування їжі позбавляє вас шансу розжовувати її як слід.
  7. Час від часу відкладайте вилку і ніж. І ставте собі запитання: я вже наїлася чи ні? Це допоможе сповільнити темп і дасть вам можливість вчасно зупинитися.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close