УкраїнаЦікаве

Директору Українського інституту національної пам’яті заборонили в’їзд до Польщі. Він вважає це шантажем

Голові Українського інституту національної пам’яті Володимиру В’ятровичу заборонили в’їзд до Польщі. Про це повідомляє польське видання “Dziennik” із посиланням на джерела.

Володимир В’ятрович

Офіційного підтвердження цій інформації немає, проте відомо, що раніше глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що його міністерство складає перелік українських чиновників, яким заборонять в’їзд до Польщі.

За інформацією видання Dziennik, МЗС Польщі не має наміру розкривати перелік українських прізвищ, тому всі, хто туди потрапить, дізнаються про це лише на кордоні.

В свою чергу директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що вважає шантажем із боку Польщі інформацію про можливу заборону йому на в’їзд.

«Друзі намагаються підтримати в ситуації з Польщею і кажуть про можливу заборону в‘їзду «це ще непідтверджена офіційно інформація. Невже не зрозуміло, що сам факт поширення такої інформації (за участі міністра закордонних справ!) теж є інструментом тиску і шантажу української сторони?», – написав В’ятрович на своїй сторінці у Facebook.

«З точки зору українських (а не моїх приватних) інтересів, факт офіційного підтвердження заборони чи його відсутність не такі вже й важливі. Тим паче, що про заборону можуть оголосити тільки в момент спроби в‘їхати до Польщі, а до того зумисно залишати ситуацію невизначеною»,  – додав він.

На тлі жорстких заяв з боку представників польської влади на адресу України Президент УкраїниПетро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України та Польщі.

10 листопада Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що розглядає питання візиту в Україну, оскільки хоче відвідати могили поляків у Харкові, а також зрозуміти ситуацію на окупованому Донбасі, оскільки Польща в січні 2018 року розпочне роботу у Радбезі ООН.

«У цій справі є кілька аспектів. Одне з них – моє особисте бажання відвідати могили поляків у Харкові, що дуже важливо для мене особисто, а також як для президента. Другий аспект пов’язаний з тим, що на засіданні 17 січня ми працюватимемо в Раді Безпеки ООН, де буде розглянуто питання України», – сказав він, додавши, що візит дозволить подивитися на те, що відбувається в Донецькій та Луганській областях.

«У той же час, у нас також є погані сигнали з боку української сторони, які для мене, президента Республіки Польща, неприйнятні. Я не згоден з тим, що люди, які займають вищі посади в українській владі, мають погляди, які фактично є антипольськими», – додав він.

Українське видання «Європейська правда» повідомляло, що глава МЗС Вітольд Ващиковський не радив президенту Польщі Анджею Дуді здійснювати візит в Україну, передбачений у грудні, через «складну ситуацію» у відносинах з Україною.

Back to top button