Цікаве

Дезінфекційні засоби від коронавірусу можуть зашкодити здоров’ю

Для багатьох людей наслідки заходів проти пандемії вірусу КПК* (COVID-19) можуть бути гіршими, ніж сама хвороба. Занепокоєння викликають безконтрольні процедури дезінфекції, зокрема ті, які рекомендували органи охорони здоров’я, пише 1NEWS з посиланням на epochtimes.com.ua.

Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) опублікувало «Перелік N» — список приблизно з 400 дезінфекційних засобів, які відповідають критеріям EPA для профілактики проти коронавірусу.

«Це не означає, що їх [дезінфекційні засоби] схвалили через те, що вони вважаються безпечними для здоров’я людини», — сказав виданню Bloomberg доцент Блумбергської школи громадської охорони здоров’я Університету Джона Хопкінса Леслі Кірос-Алькала.

Дослідження хімічних засобів досить обмежені, але відомо, що деякі з них пов’язані з появою астми та інших захворювань дихальних шляхів, погано впливають на репродуктивну систему, а також приводять до проблем з неврологією і шкірних захворювань.

Дослідження 2019 року з участю понад 73 тис. медсестер з США показало, що вплив чистильних хімікатів на роботі підвищує ризик появи хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) на 25-38%.

До таких хімікатів відносяться дезінфекційні засоби з глутаральдегідом і четвертинними амонієвими сполуками, які знаходяться в «Переліку N».

Згідно з іншим дослідженням, у жінок, які працюють прибиральницями або постійно використовують засоби для чищення будинку, виникає ризик для здоров’я дихальних шляхів. Дослідники заявили, що у прибиральниць порушення функції легень так само як після викурювання пачки сигарет щодня протягом 10-20 років.

Серед інших симптомів, які можуть виникнути при впливі хімічних дезінфекційних засобів, спостерігається нудота, подразнення очей і головні болі.

Посилювати дезінфекцію небезпечно

EPA рекомендує не рідше ніж один раз на день дезінфікувати поверхні, до яких торкаються найчастіше: дверні ручки, столи, змішувачі та вимикачі світла. При цьому певні поверхні, такі як візки для покупок і платіжний термінал, EPA рекомендує дезінфікувати набагато частіше або взагалі перед кожним використанням.

В інтерв’ю з Bloomberg Річ Фечко, директор із систем, стандартам та інноваціям Crothall Healthcare, сказав, що їх компанія прискорила періодичність прибирання сотень лікарень. Тепер вони використовують дезінфекційні засоби в громадських місцях, таких як вестибюлі та ліфти, по 6-8 разів на день, а туалети чистять кожні дві години.

«Прибиральники, як правило, використовують дуже токсичні хімічні речовини. Ми створюємо ще одну проблему для цілої групи людей, і я не впевнена, що ми справді стримуємо інфекцію», — заявила Bloomberg імунолог і алерголог Клаудія Міллер.

Дезінфекційні спреї можуть бути особливо шкідливі

Загрози від використання дезінфекційних засобів у вигляді розпилювачів ще невідомі, але більшість дезінфекційних засобів з “Переліку N” не схвалені для розпилення. При розпилюванні утворюються мікрочастинки, які всмоктуються в організм швидше і в більших кількостях, ніж більші частки.

Після того як чотирьом працівникам швидкої допомоги діагностували астму, Департамент охорони здоров’я штату Нью-Джерсі випустив попередження про те, що розпорошення токсичних дезінфекційних засобів в машинах швидкої допомоги може викликати хворобу.

«В машинах швидкої допомоги не рекомендується використовувати розпорошення», — попереджає департамент.

Часто активні речовини є подразниками дихальних шляхів і містять такі хімікати, як хлор, фенол, четвертинні амонієві сполуки, спирт або перекис водню, говориться в заяві департаменту.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) також радить:

«При COVID-19 не рекомендується регулярно використовувати дезінфекційні засоби на поверхні шляхом розпилення в закритих приміщеннях».

ВООЗ рекомендує використовувати для дезінфекції тканину або серветку, просочену дезінфекційним засобом.

Коли справа доходить до хімічних дезінфекційних засобів, розумно зменшити вплив, особливо якщо вони використовуються в замкнутому просторі: автомобілях, ліфтах і висотних будівлях з поганою вентиляцією.

Агресивні процедури дезінфекції проти COVID-19 у підсумку можуть принести набагато більше шкоди, ніж користі.

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close