Цікаве

Дерева біля садиби тепер треба саджати за новими правилами

1 жовтня 2019 року набрали чинності нові державні будівельні норми щодо планування та забудови територій – ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій». У частині проектування садибної та дачної забудови вони встановили обов’язкову мінімальну відстань від межі сусідської ділянки, на якій дозволено висаджувати дерева.

Це дозволить мінімізувати конфлікти та непорозуміння між сусідами, розповідає 1News.

“Тепер у новому ДБН чітко визначається, що відстань від межі суміжної земельної ділянки до кущів, які висаджуються, має складати 1 м. До стовбурів дерев – від 4 до 6 м в залежності від крони, але не менше половини її діаметру. Наприклад, якщо крона дерева складає в середньому 11 метрів, то відстань від межі сусідньої ділянки має складати не менше 5,5 метрів, щоб його гілки не заходили на сусідню територію”, – пояснив нововведення заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе, опублікувавши відповідний допис.

Вищезазначена норма стосується виключно нової садибної і дачної забудови.

Новий ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» розроблений Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст “Діпромісто” імені Ю. Білоконя.

Джерело: Лев Парцхаладзе у Facebook

Останні новини

Back to top button