Цікаве

Депутатку, яку виключили зі «Слуги народу», викликають на допит (фото)

Народного депутата Анну Скороход, яку нещодавно виключили з фракції «Слуга народу», викликають на допит до Національного антикорупційного бюро України. Таку інформацію зафіксував кореспондент 1News 4 грудня на телефоні депутатки.

 

 

Так, невідомий абонент запитує, чи зможе вона цього тижня приїхати до НАБУ, на що Скороход відповідає ствердно.

Співрозмовник депутатки роз`яснює, що мета зустрічі – допит у кримінальному провадженні, пов`язаному з можливими виплатами депутатам грошових коштів у конвертах.

Скороход погоджується відвідати бюро, однак зазначає, що їй підходить перша половина дня.

На це співрозмовник пропонує їй приїхати до НАБУ 10 грудня о 10:00.

Анна Скороход погоджується.

Слід зазначити, що кожну свою відповідь депутатка супроводжує «смайликом».

Нагадаємо, у листопаді двох народних депутатів Анну Скороход та Антона Полякова виключили з фракції «Слуги народу».

14 листопада Анна Скороход звинуватила владу у затриманні свого цивільного чоловіка Олексія Алякіна через її голосування всупереч позиції фракції, а голова фракції звинуватив її у пропонуванні хабарів.

«Сьогодні за мої політичні уподобання, мої політичні бачення і за те, що я не голосувала так, як мені вказувала фракція, за дорученням одного з замів (голови) Адміністрації президента, одного з замів генерального прокурора Каська… мого чоловіка було затримано незаконно», – заявила Скороход з трибуни Верховної Ради.

«Підставою стали мої голосування в залі, відстоювання державної власності ГТС, а також червона кнопка проти відкриття ринку землі», – стверджує вона.

Скороход додала: «Рішення про затримання незаконне. Підставою став запит Російської Федерації 2017 року. До цього ніяких не було питань, а тут після червоної кнопки іде затримання мого чоловіка».

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив після цього: «Шановні колеги, давайте будемо речі називати своїми іменами. Якщо ви зараз зайдете в Google і цивільного чоловіка пані Скороход загуглите просто – ви все зрозумієте. Ми як політична партія до цього не маємо жодного відношення. Ми зараз не знаємо, в чому справа (з Алякіним – ред.)».

«Але те, що пані Скороход неодноразово зверталася до народних депутатів і пропонувала грошову матеріальну допомогу – це є факт», – заявив Арахамія.

В свою чергу адвокат Сергій Тарасюк заявив, що Олексія Алякіна, який є цивільним чоловіком депутатки Анни Скороход, затримали вранці 14 листопада через розшук у Росії.

«О 10 годині ранку на розі вулиць Пилипа Орлика та Інститутської затриманий працівниками департаменту карного розшуку Нацполіції. Він оголошений в розшук (Росією), був затриманий рік тому, тимчасове затримання вже пройшло, він, скажемо так, пройшов через усі процедури, і наразі триває процедура екстрадиційної перевірки. Фактично була ще одна процедура, яка не передбачена законом. Затриманий повторно – законодавством це не передбачено. Підстави для затримання – ті самі, що були рік тому. Тому це фактично ще одна екстрадиційна перевірка Генеральної прокуратури», – заявив він.

Додамо, що Шевченківський районний суд Києва застосував домашній арешт у нічний час як запобіжний захід до чоловіка Анни Скороход Олексія Алякіна, який перебуває в міжнародному розшуку.

Зазначимо, що Олексій Алякін був громадянином Росії, однак в 2013 році отримав українське громадянство, але на початку 2019 року це рішення скасували.

За словами адвоката, наразі Алякін є особою без громадянства.

Алякін – власник ТОВ «Будівельний комбінат «Прогрес», його, за даними «Української правди»,  пов’язують із російським олігархом Павлом Фуксом.

У 2013 році Алякін в РФ оголосив себе банкрутом. Його заборгованість перед кредиторами досягла суми в 500 млн рублів.

У тому ж році Алякін виїхав з Росії до України й отримав українське громадянство. Заснував будівельну компанію «Прогрес Буд», зареєстровану в Борисполі.

У грудні 2015 року Тверський райсуд Москви санкціонував заочний арешт Алякіна за звинуваченням в організації розкрадання з банку «Пушкіно» близько 10 млрд рублів.

24 вересня 2015 року Алякіна оголосили у федеральний розшук у Росії, а 20 листопада того ж року його прізвище з’явилося в базі Інтерполу.

9 червня 2018 року Алякіна затримали співробітники Служби безпеки України на вимогу російських органів, він перебував під екстрадиційним арештом у СІЗО, але в листопаді 2018 року за станом здоров’я запобіжний захід йому змінили на домашній арешт.

Back to top button