УкраїнаЦікаве

Депутати долучились до акції #FreeChikosh. Вимагають звільнення ув’язненого у Єгипті українця

У Верховній Раді проходить акція на підтримку засудженого 5 років тому у Єгипті українця Едварда Чикоша. Про це повідомляє кореспондент 1News у Верховній Раді.

Зокрема депутати вдягнули білі футболки з написом #FreeChikosh та фотографією Едварда Чикоша.

Роберт Горват. фото 1News
Роберт Горват. фото 1News
фото 1News
фото 1News
фото 1News
фото 1News
Юрій Береза. фото 1News
Юрій Береза. фото 1News

Ініціатором акції підтримки українця, що відбуває покарання у єгипетській в’язниці, виступив депутат від БПП Роберт Горват. Саме він роздавав своїм колегам по парламенту згадані футболки.

Відомо, що Роберт Горват пройшов до парламенту від Ужгорода Закарпатської області, звідки родом і Едвард Чикош.

Нагадаємо, що Едвард Чикош вже шостий рік перебуває в ув’язненні в єгипетській в’язниці за звинуваченням у підготовці до терористичного акту. Доказів його провини немає, але оскільки Чикош був засуджений до двадцятип’ятирічного ув’язнення судом військового часу і проходив у справі про контрабанду зброї, то питання його екстрадиції значно ускладнюється.

23 березня народний депутат Ірина Суслова на своїй сторінці у «Фейсбук» також зробила допис на підтримку Едварда Чикоша. Суслова пише, що «через недолугі рішення наших чиновників Чикош втратив шанс на звільнення. Весною 2016 року рішення про депортацію Чикоша в Україну вже було прийняте і він ось-ось мав повернутися на батьківщину. Але якраз в цей час Мін’юст відмовив Єгипту в екстрадиції одного з розшукуваних членів Мусульманського братства, якого затримали в Одесі».

суслова

«Чиновники поставились до своєї справи формально й замість того, щоб діяти більш тонко й дипломатично, лише роздратували єгипетську владу. Чиновникам байдуже, а Едвард Чикош лишився у в’язниці, де він фактично приречений.Тепер справу треба починати спочатку. Й відписками, які Мін’юст надсилає Чикошу, справі вже не зарадиш. Потрібно виходити на вищий дипломатичний рівень, щоб переконати владу Єгипту відпустити Едварда», – пише народний депутат.

Суслова також закликала колег з парламенту допомогти у звільненні нашого співгромадянина й надати справі максимального резонансу. «Треба припинити цю ганьбу, коли замість того, щоб задіяти усі механізми на користь незаконно ув’язненого, держава шкодить людині, прикриваючись буквою закону. Сподіваюсь, що в нас достатньо розумних дипломатичних людей, які здатні розв’язати цей вузол, звільнити Едварда Чикоша й реабілітувати Україну в очах своїх громадян», – резюмувала вона.

У лютому 2017 року дочка засудженого в Єгипті Едварда Чикоша звернулася до президента України з проханням допомогти. «Зараз мій батько знаходиться у в’язниці найсуворішого режиму і вже шість років перебуває в жахливих умовах. З урахуванням його хвороби, я думаю, він не зможе протриматися довше … Я прошу Вас написати лист Президенту Єгипту Абдул-Фаттах Ас-Сісі з проханням екстрадувати мого батька. Зараз Ви наша остання надія», – говорила у своєму зверненні донька Чикоша.

Back to top button