Цікаве

День Землі 2021: історія та традиції свята

У четвер, 22 квітня, відзначається Міжнародний день Матері-Землі. Його було встановлено 2009 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № A / RES/63/278, де зазначалося, що поняття “Мати-Земля” відображає взаємозалежність між планетою, її екосистемами та людиною.

Про те, як відзначається свято, у чому його сенс і як привітати з Днем Землі, розповідає 1News.

День Землі: історія свята

За однією з версій, День Землі з’явився на основі “Дня дерев”, який святкували в США з 1872 року. 1970 року День Землі відзначався на національному рівні – у відповідних акціях взяли участь більше 20 мільйонів осіб.

Одним з ініціаторів свята тоді виступив екологічний активіст Гейлорд Нельсон. З 1990 року День Землі отримав міжнародний статус.

День Землі з'явився на основі "Дня дерев"


Мета і традиції Дня Землі

Щороку 22 квітня ООН актуалізує певну тему для акцій і заходів щодо привернення уваги до конкретної проблеми навколишнього середовища.

2021-го свято проходить під гаслом “Мати-Земля посилає нам сигнали”. “Наше головне завдання наразі – запобігти поширенню COVID-19. У довгостроковій перспективі важливо вирішити проблему місця існування і втрати біорізноманіття”, – йдеться на сайті ООН.

Вчені з усього світу цього дня збираються за круглим столом для обговорення глобальних проблем екології. Також організовуються різноманітні виставки, конференції, акції з перекриття руху на жвавих вулицях мегаполісів, прибирання сміття та висадки дерев.

2021 року свято проходить під гаслом "Мати-Земля посилає нам сигнали"
Джерело: Обозреватель

Останні новини

Back to top button