Цікаве

День Збройних сил України 2020: дата та історія свята

Національне військове українське свято – День Збройних сил, щорічно відзначається на початку грудня. Що це за день і яка його історія – розповідає 1News.

День Збройних сил України

Дата Дня Збройних сил України 2020 року: чи буде свято вихідним

День Збройних сил України відзначається 6 грудня. 2020 року він вдало випадає на неділю, тому свято буде вихідним.

Проте незважаючи на те, що 6 грудня – це національне свято, воно не є офіційним вихідним днем у нашій країні, на відміну від Дня захисника України, яке відзначається 14 жовтня.

День Збройних сил України: історія і значення свята

Дата свята обрана не випадково. Незабаром після здобуття Україною незалежності, 6 грудня 1991 року, був ухвалений закон “Про Збройні сили України”. А 1993 року цей день з’явився в офіційному календарі українських свят.

Цей день присвячений всім українським військовослужбовцям, які служать або раніше служили в українській армії. Саме на армію, згідно з Конституцією України, покладаються завдання з оборони країни, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

На сьогодні до складу Збройних сил України входять Сухопутні війська, Повітряні і Військово-морські сили, а також Десантно-штурмові війська і Сили спеціальних операцій.

На День Збройних сил України в багатьох містах традиційно відбувається урочисте покладання квітів до могили Невідомого солдата, божественна літургія, збори, церемонії вручення державних нагород, премій та інші святкові заходи.

Джерело: Сьогодні

Останні новини

Back to top button