День Володимира Великого 2021: традиції та молитва свята
У середу, 28 липня, православна церква вшановує пам’ять рівноапостольного великого князя Володимира – хрестителя Київської Русі та борця з язичництвом. До цієї дати також приурочено День Хрещення Київської Русі – 2021 року вказаній історичній події виповнюється 1033 роки.
У народі свято відоме як День Володимира, або Володимир Красне Сонечко. Як воно відзначається, що можна та що не можна робити, розповідає 1News.
Ким був Володимир Великий
Князь київський Володимир Великий був сином князя Святослава й онуком княгині Ольги. 988 року він прийняв християнську віру за грецьким обрядом, отримавши ім’я Василь.
Він затвердив християнство в усій Київській Русі, зробивши його державною релігією. Православна церква вшановує його в лику святих як рівноапостольного.
Традиції в День Володимира: що можна робити
У свято віряни традиційно звертаються з молитвами до рівноапостольного князя. Святого Володимира здавна шанують працівники силових структур: військові, правоохоронці. Також йому моляться про зцілення важких недуг і хвороб очей.
Крім того, 28 липня церквою згадуються святі Кирик і Улита. Забобонні люди намагалися цього дня не працювати, побоюючись грому та мору худоби.
Чоловіків на ім’я Володимир вітають з днем ангела.
Що не можна робити в День Володимира
Жати хліб й узагалі виходити в поле здавна вважалося гріхом. Як казали в народі, той, хто порушив цю заборону, може зустріти привида або видіння.
Як і в будь-яке інше церковне свято, в День Володимира особливо важливо не допускати негативних думок і вчинків.
Молитва до святого Володимира
Прикмети 28 липня
На Володимира сонце червоне світить, а листя на деревах починає жовтіти.
Пожовкла липа – до пізньої осені. Інші дерева пожовтіли раніше за неї – до ранньої.
Джерело: Обозреватель