Цікаве

День Василя 2022 в Україні: традиції та заборони

У п’ятницю, 14 січня православні українці відзначають пам’ять святителя Василія Великого – одного з Отців Церкви та найшанованіших християнських святих.

У народному календарі свято відоме як Василів день, або День Василя. 1News розповідає про його головні традиції та заборони.

Хто такий Василій Великий: історія свята

Василій Великий народився 329 року в знатній родині в Кесарії Каппадокійській у Малій Азії (сучасна Туреччина). Святитель здобув гарну освіту, а згодом став вести аскетичне життя. 370 року він став єпископом Кесарії, повністю присвятивши себе церкві.

Василій вчив любити ближніх та допомагати нужденним, а також боровся з аріанською єрессю, відстоюючи віру в Пресвяту Трійцю. Він є автором багатьох богословських текстів; йому приписують винахід іконостасу та складання літургії Василя Великого.

Василій Великий жив у 4 столітті

 

Як відзначають День Василя: традиції

Відзначати День Василя починають ще напередодні, щедрий, або Василів вечір. Молодь “водить козу” по хатах і співає щедрівки, бажаючи господарям добробуту, здоров’я та достатку.

14 січня православні храми служать літургію за чином Василія Великого. Вона служиться десять разів на рік і відрізняється від літургії Іоанна Златоуста більш об’ємними текстами та протяжним співом.

Відзначати День Василя починають напередодні, в Щедрий, або Василів вечір

 

Цього дня українці також святкують Старий Новий рік. Хлопчики та чоловіки з самого ранку вирушають засівати, відвідуючи сусідів, обсипаючи їхні будинки зерном та виконуючи посівалки – пісні з побажаннями багатого врожаю.

У Старий Новий рік заведено збиратися за святковим столом всією сім’єю, прощати одне одному старі образи та загадувати бажання.

У День Василя святкують Старий Новий рік

 

Що не можна робити в День Василя

Згідно з народними повір’ями, на Василя не можна впускати жінку першою до хати, позичати гроші, перераховувати дрібні гроші, а також посівати жінкам та дівчаткам.

Молитва до Василія Великого

Молитва до Василія Великого

 

Джерело: Обозреватель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button