Цікаве

День протидії насильству стосовно жінок і дівчат: куди звертатися в разі насильства

Дві третини жінок в Україні протягом життя стикалися з сексуальним, фізичним або психологічним насильством. А за останній рік кількість зареєстрованих звернень збільшилася вдвічі. Такі дані опублікувала ОБСЄ. Сьогодні в світі відзначають День протидії насильству стосовно жінок і дівчат. Що робити, якщо вдома знущаються і куди звертатися за допомогою – розповідає 1News.

Постраждала від домашнього насильства Євгенія Зайцева півтора року не бачила своїх дочок. За словами жінки, у її колишнього чоловіка була дуже агресивна поведінка, він вибивав вікна в будинку, здійснював скандали в присутності багатьох людей. А коли вони розлючились, то домовлялися що діти будуть проживати то з ним, то з нею по 4 дні. Все було нормально перші півроку, але одного разу дітей Олені просто не віддали.

Куди звертатися тим, хто зіткнувся з домашнім насильством

За даними ООН, за останній рік кількість зареєстрованих звернень щодо насильства зросла вдвічі. Це пов’язують як з карантином, адже жінки тривалий час залишаються в чотирьох стінах зі своїми кривдниками. Так і з більшою поінформованістю – куди звертатися.

 

День протидії насильству

 

Керівник відділу комунікації та адвокації ООН Жінки в Україні Нармін Стрішенець радить у разі, якщо ви страждаєте від будь-якого насильства: фізичного, сексуального, психологічного чи економічного. Будь-які прояви, шантаж, що у вас заберуть дітей, звертатися на гарячу лінію 15-47 та 116-123!

Що таке кризова кімната і як туди потрапити

Якщо нікуди піти – можна звернутися в “кризову кімнату”. У Києві на днях відкрили вже другу таку.

“У нас дві кімнати, де може одночасно перебувати кілька жінок. Або це жінка з дитиною, або це жінка з немовлям”, – розповіла керівник київського Центру гендерної рівності запобігання та протидії насильству Тетяна Зотова.

У кризовій кімнаті можна жити до 10 днів. Фото: КМДА

За її словами, в перші кризові кімнати потрапляють саме жінки з немовлятами. Тому що найскладніший період – це або післяродова депресія, або просто в цей період починаються проблеми в родині.

Кризові кімнати – це тимчасовий притулок, в якому можна перебувати до 10 днів.

За півроку тут побували п’ятдесят три жінки з дітьми. А щоб потрапити в таку кімнату, потрібно зафіксувати факт домашнього насильства. Це може зробити поліція або соціальна служба.

“Ми маємо можливість надати продукти першої необхідності. Тому що дійсно жінки, які потрапляють сюди, можуть бути взагалі без нічого, без речей. У нас є банк одягу, який також може працювати на цих жінок, вони можуть підібрати собі одяг, якщо у них його немає”, – розповіла Тетяна Зотова.

Крім того, в кризових кімнатах жінки можуть отримати безкоштовну юридичну та психологічну підтримку, а також соціальний супровід, якщо потрібно зробити документи або влаштуватися на роботу.

Джерело: Сьогодні

Останні новини

Back to top button