Цікаве

День медика 2020: дата та історія свята

Наближається День медичного працівника, який у 2020 році відзначається в Україні 21 червня. А це значить, що найближчої неділі ми відзначаємо потрійне свято, адже крім Дня медика на нього випадають ще дві значущі дати – День літнього сонцестояння і День батька, розповідає 1News.

День медичного працівника – це професійне свято всіх без винятку працівників галузі охорони здоров’я в Україні. У День медика медсестри, акушери, санітари, лаборанти, фельдшери, лікарі отримують привітання та слова подяки від пацієнтів за свою нелегку і вкрай відповідальну роботу. Значення медиків складно переоцінити, адже їхня праця націлена на підтримку доброго здоров’я задовго до моменту нашого народження і протягом усього нашого життя.

Коли День медика-2020 в Україні: дата і історія

День медика Україна щорічно святкує в третю неділю червня. Ця традиція збереглася з часів СРСР, починаючи з 1981 року.

Пізніше, за часів здобуття Україною незалежності, День медпрацівника країни був встановлений на підтримку ініціативи працівників закладів охорони здоров’я України, згідно з президентським указом №281/94 від 3 червня 1994 року. Дата святкування визначена на третю неділю червня. У 2019 цей день припадає на 16 червня.

Крім України цього ж дня своє професійне свято відзначають медики в Росії, Вірменії, Казахстані, Білорусі, Молдові.

Примітно, що це не єдине свято медичних працівників. У першу неділю жовтня відзначається Міжнародний день медика, а 12 травня своє професійне свято відзначають медсестри.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close