Цікаве

День кави 2020: історія свята та цікаві факти про напій

Міжнародний день кави святкують 1 жовтня. Цю дату встановила Міжнародна кавова організація. Саме в цей день в більшості країн-виробників починають збирати урожай кавових зерен, розповідає 1News.

Історія кави

 

Каву вживають як з молоком, так і без

Уявити будні без кави сьогодні вже майже неможливо. Але мало хто знає, як же люди її винайшли. Про це ходить багато легенд. Найпопулярнішою є історія про ефіопського пастуха та його кіз. Вживаючи листя дикорослого кавового дерева, тварини приходили в збуджений стан, починали несамовито бігати і скакати. Гілку цього дерева пастух показав священику. Той оглянув рослину, назвав її “бісівським зіллям” і викинув у вогонь.

Але на цьому історія кави не закінчилася. Відомою вона стала завдяки арабам, від них – перейшла до турків, а вже вони познайомили з кавою українців. За легендою, “людиною, що навчила Європу пити каву”, став український купець, військовослужбовець, дипломат і розвідник Юрій Кульчицький. За допомогу в битві під Віднем він отримав 300 трофейних турецьких мішків з зернами. Саме Кульчицькому належить всесвітньо відомий рецепт кави по-віденськи. І це ще в далекому XVII столітті. Достовірно відомо, що каву любили і козаки.

Як правильно пити каву

 

Чи безпечно вживати не більше 400 мг кофеїну в день

Потрібно розуміти, для чого ми п’ємо каву. Відповідь проста – збадьоритися і мати гарний післясмак. І для цього каву слід пити правильно. Ні, не маленькими ковтками, а навпаки. Баристи пояснюють: все через специфіку язика, різні зони якого відчувають різні смаки.

Улюблений сорт кави собі підібрати може кожен. Їх безліч, і що цікаво, всі вони ростуть в одному поясі. Але якщо ви не любите довго вибирати каву в магазині або ходити по кав’ярнях, вихід є і тут, адже кавове дерево можна вирощувати вдома, і для цього не потрібно особливих зусиль. Тільки місце на підвіконні, регулярний полив і любов до рослини.

Але з кавою головне – не переборщити, адже зайва чашка може нашкодити вашому здоров’ю. Оптимальна для людини доза кофеїну – 400 мг в день. Це приблизно 4-5 чашок еспрессо.

До речі, найбільше кави п’ють в Фінляндії, і цифри дійсно вражають – 12 кг на людину на рік.

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close