Цікаве

День Іоанна Богослова 2020: що категорично не можна робити

У четвер, 21 травня, православні християни вшановують пам’ять апостола Іоанна Богослова, одного з улюблених учнів Ісуса Христа. Богословом церква назвала святого за одкровення, які завдяки йому пізнав світ.

У народі ж свято отримало назву Іван Довгий, або ще Іванів день, Іван Градобій, Пшеничник, Посів. Про традиції свята, його історію, прикмети, а також про те, як молитися і що категорично не можна робити, розповідає 1News.

Історія свята: ким був Іван Богослов

Святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов був сином Зеведея і Саломії, а також молодшим братом апостола Якова. Щоночі Іоанн з братами й батьком ходили на риболовлю, щоб потім продати рибу на базарі. За переказами, в одну з таких ночей Ісус Христос, спостерігаючи за ними, мовив: “Ідіть за Мною, і Я зроблю вас ловцями душ людських”.

Іоанн Богослов, як один з улюблених учнів Ісуса, разом з Петром та Яковом був присутній при воскресінні доньки Яіра, Преображенні Сина Божого і Гефсиманському молінні. Апостол Іоанн також вважається автором Євангелія від Іоанна, “Одкровень Іоанна” і трьох послань, які увійшли в Новий Завіт.

Іоанн Богослов – єдиний апостол, що не загинув насильницькою смертю. За переказами, саме 21 травня святий зібрав своїх учнів і наказав їм закопати себе живим у викопаній ними могилі. Учні послухалися, але за кілька днів повернулися і нікого не виявили в місці поховання. З тих пір щороку 21 травня з могили Іоанна Богослова виступає тонка цівка праху, яка, за розповідями, здатна зцілювати від будь-яких недуг.

Іванів день: традиції свята

У День Іоанна Богослова віряни ходять до церкви, щоб помолитися святому. Також прийнято робити пожертвування, наприклад, нагодувати голодного або допомогти старій людині, але робити це потрібно щиро.

У народі свято називали Іван Довгий, оскільки всі роботи, які відбувалися цього дня, починалися від самої зорі і тривали до настання темряви. Головною турботою селян в цей час був посів пшениці.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close