День хрещення Київської Русі України 2021: історія та цікаві факти
День хрещення Київської Русі – України щорічно відзначається 28 липня. Саме цієї дати православна церква вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира Святославича, хрестителя Русі.
Свято було офіційно засновано указом президента Віктора Ющенка № 668/2008 від 25 липня 2008 року. Про його традиції та історію розповідає 1News.
Історія свята: як хрестили Русь
До тридцяти років князь Володимир був язичником. Ставши київським правителем, він усвідомив, що язичництво вичерпало себе, і вирішив зробити християнство основною релігією за прикладом Візантії – найсильнішої країни континенту.
У “Повісті временних літ” зазначається, що до хрещення Володимир прийняв у себе проповідників ісламу, іудаїзму, католицизму та православ’я. Саме останнє найбільше припало до душі великому князеві.
Хрещення Києва відбулося 988 року при впадінні річки Почайни до Дніпра. Згодом християнство прийняли й інші міста Русі.
У деяких регіонах масове хрещення супроводжувалося повстаннями, оскільки не всі були готові відмовитися від своїх традицій. Язичництво викорінювалося протягом ще декількох століть, а багато з ідолопоклонницьких обрядів дожили до наших часів.
Цікаві факти про хрещення Київської Русі
- Першим правителем Київської Русі, який прийняв християнську віру, була бабуся князя Володимира, свята рівноапостольна княгиня Ольга.
- До прийняття християнства Володимир жив блудним життям, а після хрещення звільнив усіх своїх дружин від подружніх обов’язків.
- Кілька європейських країн прийняли християнство пізніше за Русь: Норвегія, Ісландія та Швеція. Остання тривалий час вважалася країною язичників і варварів.
Як відзначається День хрещення Русі
У День хрещення Київської Русі – України по всій країні проходять різноманітні святкові заходи: урочисті богослужіння, молебні, хресні ходи.
Джерело: Обозреватель