Цікаве

День боротьби з ожирінням 2020: головні поради тим, хто худне

У четвер, 26 листопада, у світі відзначається День боротьби з ожирінням (англ. Anti Obesity Day). Цього дня традиційно проходять заходи, мета яких – нагадати про небезпеку ожиріння для організму людини.

1News розповідає головні рекомендації лікарів, покликані допомогти в схудненні та уникнути багатьох проблем зі здоров’ям.

Пийте багато води

Вода відіграє провідну роль у процесі схуднення. Добова потреба в рідині – 40 мл на кілограм маси тіла. Чистої води потрібно випивати не менше ніж половину від цієї норми, оскільки більшу частину рідини людина отримує з продуктів харчування.

Їжте фрукти та овочі

Щодня рекомендується з’їдати не менше ніж п’ять видів овочів і фруктів. Вони містять клітковину, яка сприяє поліпшенню травлення й виведенню токсинів, й антиоксиданти, потрібні для збереження молодості.

На день рекомендується з'їдати не менше ніж п'ять видів овочів і фруктів

 

Їжте 4-5 разів на день невеликими порціями

Для здорового схуднення потрібно їсти 4-5 разів на день. Крім сніданку, обіду й вечері, варто робити перекуси на другий сніданок і полуденок: підійдуть горіхи, фрукти або кисломолочні продукти. Водночас треба дотримуватися інтервалів між прийомами їжі, які мають становити не менше ніж дві години.

Готуйте правильно

Намагайтеся не смажити, а запікати їжу в духовці або готувати на пару. Також потрібно стежити за кількістю жирів, які витрачаються для приготування страв. Не лийте олію на пательню з пляшки – краще відміряти її столовою ложкою. Крім того, можна скористатися спеціальними антипригарними килимками й готувати їжу без жиру.

Під час схуднення їжу краще запікати, а не смажити

 

Білок тваринного походження поєднуйте з овочами

Для повноцінного засвоєння м’яса і риби треба поєднувати їх із гарніром з овочів. Намагайтеся уникати таких комбінацій у їжі, як м’ясо / риба з рисом, макаронами або картоплею – це значно ускладнює засвоєння їжі та навіть може призвести до утворення шкідливих сполук в організмі.

Джерело: Обозреватель

Останні новини

Back to top button