Цікаве

Де раніше відпочивали українці та найулюбленіші курорти після безвізу

Ще в 2014-2015 роках українці віддавали перевагу відпочинку в Україні. Більшість людей відпочивали на Чорному та Азовському морях, Карпатах і лише 1% виїжджали за кордон. Однак протягом останніх півтора року ситуація дещо змінилася. Українці стали частіше їздити до країн ЄС завдяки безвізовому режиму. Журналісти проаналізували, як відпочивали українці раніше та як змінився їх відпочинок після 2017 року.

Фото туристичного агентства TripMyDream

За даними туроператорів, до 2016 року найбільш поширеним літнім відпочинком для українців були морські курорти економ-класу. Найпопулярніші з них – Кирилівка, Бердянськ та Генічеськ, де стандартний номер на 5 діб становив 1500-3000 грн на двох. Кімнати в будиночках були ще дешевше: від 50 грн за добу. Серед розваг – аквапарки та дельфінарії, а особисто в Генічеську – Арабатська стрілка.

Трохи дорожче був відпочинок в Одесі, де номер в готелі становив від 1500 до 4000 грн, але з більшим вибором пам’яток: Міський сад, Воронцовський палац та Оперний театр.

Велику конкуренцію морським курортам створювали Карпати. Карпатські курорти вважаються найспокійнішими та підходять для тих, хто хоче оздоровитися.

Серед найдешевших курортів – Татарів, де мінімальна ціна складала 35 грн за номер на добу. Також великим попитом користувався санаторій Трускавець та Моршин, куди більшість гостей приїжджало за путівками. Мінімальне проживання становило 265 грн, включаючи триразове харчування та лікувальні процедури.

Починаючи з 2017 року українці активно почали вирушати за кордон. Причиною став безвізовий режим, підписаний 17 травня 2017 року. З липня того ж року в українців з’явилась можливість виїжджати в 30 європейський країн та перебувати там до 90 днів.

За словами Президента України Петра Порошенка, за час дії безвізу українці скористалися ним 2 млн разів. «Нині ми маємо безвізовий режим з понад ста країнами світу. І ми продовжуємо відкривати світ для Українців, а Україну – для світу!», – зазначив Глава держави у січні 2019 року.

Фото з Facebook Президента України Петра Порошенка. 3.01.2019

Які країни найчастіше відвідують українці

Найбільш популярною країною для візиту стала Польща, де число відвідувачів зросло до 694 тис. Стосовно фінансових питань, перебування в Польщі на день становить 24 євро та не менше 72 євро за поїздку.

Друге місце посіла Угорщина – 248 тис. туристів. Для перебування в цій країні формально необхідно 50 євро за день, та не менше 500 євро за відпочинок.

Насправді ж, при перетині кордону митники частіше перевіряють зворотній квиток чи бронь в готелі. А скільки витрачати грошей на день в будь-якій країні, вирішувати тільки вам.

Вже сьогодні активно починає зростати попит на Італію, Іспанію та Болгарію, хоча даний відпочинок підходить не всім через фінансові можливості. Загалом за відпочинок удвох в цих країнах ви витратите 20-30 тисяч гривень, але з проїздом, харчуванням та проживанням.

«All inclusive» набирає все більше обертів

Безвізовий режим ніяк не вплинув на курортний відпочинок в Туреччині та Єгипті. Він був і залишається найбільш доступним для українців, адже це просто і комфортно. Ціни є цілком привабливими, а бронюючи готель заздалегідь або ж купуючи «гарячі» путівки можна зекономити чимало грошей.

Наприклад, забронювавши готель «all inclusive» 4* в Шарм-Аль-Шейху за пів року до відпустки, ви витратите приблизно 21 тис. гривень на двох, а купивши «гарячу» путівку (06.02.2019) – лише 15 тис.

За путівку до Туреччини  з такими ж характеристиками ви витратите 22 тис. гривень на двох.

Однак, не дивлячись на популярність відпочинку за кордоном, багато хто віддає перевагу відпустці в Україні. Найпопулярніший літній курорт – Одеса, де стандартний номер буде коштувати близько 10-15 тис. гривень за тиждень. Більш дешевий відпочинок в Кирилівці, Бердянську і на інших курортах Чорного та Азовського морів, де мінімальний номер коштуватиме 500-600 грн за добу.

Безвіз для України був справжньою мрією. Після його запровадження потік українців до ЄС значно збільшився.  Однак не зважаючи на те, що українцям відкрита дорога до Європи, дозволити собі провести вікенд у Франції або повноцінний відпочинок в Іспанії може далеко не кожен.

Анастасія Фенюк для 1News

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close