Цікаве

Дайвери знайшли затонулий пароплав, де може перебувати Бурштинова кімната

В трюмах знайшли військові машини, фарфор і ящики з невідомим вмістом, інформує 1NEWS з посиланням на Голос Америки.

Польські водолази знайшли уламки німецького корабля часів Другої світової війни, що може допомогти розгадати давню таємницю – місцезнаходження Бурштинової кімнати, безслідно зниклої з пограбованого нацистами царського палацу в Росії.

Бурштинова кімната, багато прикрашена бурштином і золотом, була частиною Катерининського палацу під Санкт-Петербургом, але в останній раз її бачили в Кенігсберзі (нині Калінінграді).

У 1945 році з Кенігсберга з важким вантажем вийшов пароплав «Карлсруе», згодом потоплений радянськими військовими літаками біля берегів Польщі.

Дайвери з групи Baltictech кажуть, що вони знайшли затонулий «Карлсруе».

«Ми шукали уламки з минулого року, коли зрозуміли, що на дні Балтійського моря може спочивати цікава таємна історія, – розповів дайвер Томаш Стахура. – Він практично не пошкоджений. В трюмах ми виявили військові машини, фарфор і безліч ящиків з невідомим вмістом ».

«Карлсруе» брав участь в операції «Ганнібал» – однієї з найбільших морських евакуацій в історії, завдяки якій понад мільйон німецьких солдатів і мирних жителів Східної Пруссії уникли радянського наступу в кінці Другої світової війни.

Історичні документи свідчать, що пароплав покинув Кенігсберг в поспіху з великим вантажем і 1 083 людьми на борту.

«Все це разом підстьобує уяву. Виявлення на дні Балтійського моря німецького пароплава і ящиків з ще невідомим вмістом може мати велике значення для всієї цієї історії », – сказав дайвер Томаш Звара.

Бурштинова кімната була побудована в Пруссії, а потім подарована Петру Великому в 1716 році.

Під час війни німці розібрали кімнату і відвезли в Кенігсберг, а згодом вона зникла під час бомбардувань.

 

 

Останні новини

Back to top button