Цікаве

Curiosity знайшов сліди озера на горі Марса

Curiosity знайшов сліди озера на горі Марса

Фото: NASA
Curiosity знайшов сліди озера на горі Марса

Структури марсохід виявив біля підніжжя гори Еоліда. Апарат ще побачив там каміння, яке змило водними зсувами в долину поряд.

Марсохід Curiosity під час свого дослідження кратера Гейла на Червоній планеті натрапив на гірські породи. Вони були змінені хвилями давнього озера мільярди років тому. Так, вчені вважають, що це доводить наявність у минулому водойм на Марсі, пише ScienceAlert.

Дослідник Ашвін Васавада із Лабораторії реактивного руху NASA заявив, що мільярди років тому хвилі давнього озера змінили структуру відкладень на його дні. Вони перетворилися на каміння з хвилястою текстурою.

“Ще дивовижнішим це відкриття робить той факт, що ми вважали, що в цьому районі не мало бути водойми. Адже вік місцевих порід вказує на те, що вони сформувалися тоді, коли Марс уже перетворювався на посушливу планету”, – сказав учений.

Ці структури марсохід виявив біля підніжжя гори Еоліда. Апарат ще побачив там каміння, яке змило водними зсувами в долину поряд.

До слова, за словами вчених, гора Еоліда вважається “марсіанською шкалою часу”.

Найстаріші гірські породи перебувають внизу, а наймолодші – ближче до її вершини. Вивчення цієї гори дає можливість зрозуміти еволюційний шлях Марса від планети, схожої на Землю, до холодної і пустельної планети, якою Марс є сьогодні. Наявність великої кількості води на Марсі мільярди років тому говорить про те, що тут потенційно могло з’явитися і еволюціонувати мікробне життя. І швидше за все ознаки його існування навіть через такий величезний період часу все ще можна тут виявити”, – резюмували фахівці.

Нагадаємо, раніше Curiosity виявив на Червоній планеті дорогоцінний камінь опал. Вчені з Університету штату Аризона, США вважають, що він є потенційним джерелом води.

Curiosity знайшов “какао” на Марсі


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button