Цікаве

Cоцмережі вибухнули гнівом через відреставрованих левів біля Маріїнського палацу Києва

Не леви, а мавпи

У соцмережах з’явилися фотографії фігур левів, встановлених біля входу в Маріїнський палац, що вже 12-й рік перебуває у стані реставрації. Користувачі порівнюють нові скульптури, якими замінили оригінальних, з орангутанами або павіанами, розповідає 1News.

Керівниця колективу проектувальників реставрації Лариса Цяук повідомила, що старі статуї левів були виготовлені з гіпсу і їхній стан був незадовільним. Тож їх вирішили замінити на мармурові.

«У своє виправдання можу сказати, що була готова зводити до зоопарку підрядника і замовника, але в Китаї, де робили цих тварин, напевно, леви виглядають саме так. Менше з тим, покірно приймаю всі “публічні подяки” зі сподіванням, що замовник все ж замінить цих мавпо-левів на попередніх», – написала Лариса Цяук у коментарях до посту Lola Madino.

Подібні скульптури користувачі мережі знайшли у київській майстерні Stone Shop, яка також займається надгробками. Така фігура лева з білого мармуру, як на фото, коштує 113 тисяч гривень.

“Гооооре, це ж к і ч, а не мистецтво”, – коментує Lyudmila Beregova.

Реставрувати Маріїнський палац почали у 2007 році, але роботи неодноразово призупиняли, переносили, перераховували кошторис. Зокрема, через те, що в 2012-2014 роках палац простояв без фінансування, це призвело до руйнування уже оновлених конструкцій.

За кошторисом 2015 року, загальна вартість реставрації Маріїнського палацу становила 1,3 мільярда гривень.

Серед вже проведених робіт – мармурова підлога, яку полірували у дев’ять етапів.

Завершити роботи планують наприкінці червня 2019 року.

Джерело: Lola Madino в Facebook

Останні новини

Back to top button