Цікаве

Чим небезпечний для здоров’я перехід на зимовий час: відповідь експерта

В останню неділю жовтня в Україні переводять годинники на зимовий час. Таким чином, переведення годинників у 2020 році відбудеться в ніч з 24 на 25 жовтня, о 4:00.

В цей же день, 25 жовтня, в Україні відбудуться місцеві вибори.

Навіщо переводять годинник, чим це небезпечно для здоров’я і як адаптуватися, розповів сомнолог Юрій Підгорецький, передає 1News.

Навіщо переводять годинники

Основна мета переведення годинників – економія електрики. Влітку світловий день довший, а восени він скорочується. Світлішати починає набагато пізніше, а темніє раніше, тому додавання години восени і її вилучення навесні вважають за доцільне.

Чим шкідливе переведення годинників для здоров’я

Незважаючи на те, що з переходом на зимовий час більшість радіє можливості поспати на годину довше, фахівці впевнені, що перехід на зимовий час так само небезпечний для організму, як і перехід на літній, оскільки за вихідні ми не встигаємо адаптуватися до нового режиму. Тому протягом робочого тижня може порушитися режим сну, з’явитися нездужання і почуття надмірної втоми.

Переведення годинника може негативно відбитися на роботі імунітету і, як наслідок, вилитися в застуду. А людям, які страждають на хронічні захворювання, слід очікувати загострення. Крім того, перехід на зимовий час може стати причиною осінньої депресії, до якої особливо важко адаптуються люди похилого віку.

Як правильно підготуватися до переведення годинників

 

Як адаптуватися до нового режиму

Щоб мінімізувати наслідки, пов’язані з переведенням годинника (порушення сну, відчуття втоми, розбитості і зниження працездатності), дотримуйтесь порад експертів.

  • Впродовж тижня спробуйте потроху зміщувати час вечері. Це допоможе структурувати ваш вечір і трохи пересунути час перед сном.
  • Налаштуйте освітлення у вашому домі. Відкривайте штори, щойно ви прокинетеся. Увечері затемняйте кімнату, щоб заспокоїтися перед сном.
  • Регулюйте яскравість світла в кімнаті, поступово зменшуючи освітлення з наближенням закінчення дня.
  • Починайте приготування до сну і потроху заспокоюйтеся за годину до моменту, коли приходить час для сну, згідно з новим графіком. Раніше, до переведення годинника, в цей час ви вже спали.
  • Тепла ванна є відмінним засобом, щоб розслабитися перед сном.
  • Кофеїн і алкоголь заважають як циклу сну, так і бадьорості. За день або два до переведення годинника, обмежте споживання цих напоїв. Це допоможе легше і природно змістити графік сну.

Джерело: Сьогодні

Останні новини

Back to top button