Цікаве

Чи захищає цибуля та часник від грипу: відповідь експертів

Чотири штаму грипу прогнозують в Україні в цьому епідсезоні. Вакцини від них повинні з’явитися в аптеках у жовтні. Лікарі закликають не нехтувати щепленнями, не дивлячись на пандемію коронавірусу. Тому що ці дві хвороби одночасно можуть мати фатальні наслідки.

Медики, знаючи схильність українців до народної медицини, вирішили перевірити, чи дійсно часник і цибуля можуть побороти грип та застуду, розповідає 1News.

Продавчиня Тетяна Лазаренко, яка торгує овочами та фруктами вже не перший рік, каже що восени багато хто купує лимон і часник.

Мешканка Києва Наталія Косман користується народним рецептом, переданим ще від бабусі, в основі якого цибулевий сік. “Колечками поріжте цибулю, в стаканчик покладіть, цукром пересипте. Воно постоїть десь близько години й пускає сік, і вже можна їсти. Підіймається імунна система, якісь же там фітонциди є і вони вбивають бактерії”, – ділиться рецептом жінка.

Коли хворіє, не обмежується лише рекомендаціями лікаря і киянка Ганна Литвиненко. Вона вживає вранці половину чайної ложки куркуми на склянку води, а також часник і цибулю, називаючи всі ці засоби противірусними.

Часник, цибуля, лимони – багаті на вітаміни, але грипу не вилікують. Адже це вірусне захворювання, яке вимагає спеціального лікування, відзначають медики. Щоб дізнатися, чи вбивають ці продукти бактерії, вони провели експеримент спеціально для “Сьогодні”. На збудники поширених інфекцій накрапали сік часнику і цибулі, але стан бактерій залишився без змін.

“Антибактеріальної дії на бактерії ні часник, ні цибуля не мають”, – пояснює хірург Павло Бик. Тобто, ці продукти слід розглядати лише як додаткові джерела вітамінів разом з іншими овочами, фруктами та зеленню.

“І особливих цілющих властивостей часник і цибуля не мають”, – додає терапевт Олена Єгорова. – Будь-які продукти, які володіють фітонцидами – цибуля, часник, і продукти, що містять вітамін C – завжди корисні. Але казати, що ці засоби допоможуть вилікуватися не зовсім коректно”.

Краще захищає від грипу – вакцинація. В цей епідсезон прогнозують, що Україну накриє дві хвилі грипу всіх чотирьох штамів. Найоптимальніший час для щеплення – жовтень, тоді ж в аптеках повинні з’явитися препарати.

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close