Цікаве

Christie’s за 1 мільйон доларів хоче продати пляшку вина, яка побувала на МКС

Аукціонний будинок Christie’s планує продати за 1 млн доларів пляшку вина Petrus 2000 року, яка побувала на МКС, повідомляє 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Саме в умовах низької гравітації вино в пляшці дозріває протягом одного року.

Ще в 2019 році приватна компанія Space Cargo Unlimited профінансувала запуск на МКС 12 пляшок Petrus, які в цілий рік мали дозрівати в умовах низької гравітації і потім благополучно повернутися на Землю.

Спочатку експеримент починався з метою вивчити процес дозрівання, ферментації і утворення бульбашок у вині в умовах невагомості. Про плани продажу в компанії не говорили, але вже зараз Christie’s виставив на продаж одну з пляшок. Експерти, яким вдалося спробувати нове вино і порівняти його з звичайним, розповіли про зміну смаку. Точно описати весь спектр змін неможливо, але виходячи з їх відгуків, напій що дозріває на Землі відчувався більш молодим в той час, як вино з космосу стало м’якше і ароматніше.

За таку значну суму покупець отримує одну пляшку Petrus 2000 року прямо з МКС, а також ще одну таку ж пляшку аналогічного року, але яке вже дозріває в умовах земної гравітації. Це повинно продемонструвати різницю смаків. Також в комплекті йде штопор, декантер і стакани, зроблені з метеорита.

При цьому пропозиція обмежена, адже продається тільки одна пляшка з МКС. Продавати залишки «космічної» партії Petrus в Space Cargo Unlimited поки не планують. Отримані гроші компанія витратить на свої майбутні проекти.

 

 

 

 

Back to top button