Цікаве

Чому важливо завершувати всі розпочаті справи: відповідь експерта

Часто буває так, що заплановані справи виконуються тільки на половину. В результаті може погіршитися не тільки настрій, а й ваш стан – слабкість і відсутність енергії. Чому так відбувається і навіщо потрібно завершувати всі розпочаті справи, розповіла тайм-менеджер Анна Всехсвятська, передає 1News.

Планування – це дуже хороша і корисна звичка. Крім того, що ви нічого не втратите, так ще і в кінці дня, коли викреслюються всі зроблені справи, в організмі людини виробляється гормон щастя – серотонін.

Але не всім планам судилося збутися і тоді відбувається наступне: щось запланував – не зробив, почав – не закінчив, пообіцяв і злився. А потім забули все і живемо далі. Але все не так просто.

Задумана або розпочата справа – це як відкрита вкладка або програма на комп’ютері. Мозок вже отримав імпульс: ось це треба зробити і запустив свої процеси в різних своїх областях – кортекс, неокортекс.

В результаті частина вашої уваги все одно знаходиться там, розумієте ви це чи ні. А де увагу – там і енергія, вони завжди ходять парами. Виходить, якщо ви просто підвісили завдання, не завершили, не поставили крапку, то мозок продовжує її тихенько обробляти і поглинати вашу енергію.

Це не відбувається масштабно, одним махом, а зовсім по чуть-чуть. Але ви тільки уявіть, що таких “відкритих вкладок” 10, 30 або 100 і кожна з них витягує з вас енергію. У результаті виходить, що енергія і концентрація проливаються як крізь решето, роблячи вас повільними, знеструмленими і позбавленими сил.

 

Як сконцентруватися на головному і завершувати всі розпочаті проекти

Крім того, в результаті вашого уповільнення або навіть трохи дармоїдства, може проявитися ще один момент, який буде забирати вашу енергію – внутрішній критик. Коли у вас немає сил продовжувати активну діяльність, він буде довбати вас, як дятел, наганяючи думку, що ви ледар і замість відпочинку, могли б зайнятися чимось корисним. А жити з почуттям провини – це додаткове навантаження на вашу нервову систему і психіку.

Тому намагайтеся писати реалістичні плани, завершувати розпочаті проекти і не мучити себе почуттям провини. Тоді і енергії у вас буде більше і концентрація на важливому – краще.

Джерело: тайм-менеджер Анна Всехсвятська на своїй сторінці в Instagram

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close