УкраїнаЦікаве

Чому Саакашвілі не любить Роттердам: спонсори гастролерів розкрили себе

Михайло Саакашвілі та його соратники готували українців до мітингу 17 жовтня більше місяця. Сам екс-президент Грузії, нардепи Сергій Лещенко, Мустафа Найєм та Віктор Чумак їздили українськими містами, аби розповісти про свої вимоги до влади та закликати шанувальників приїхати 17 жовтня до Києва. Проте сьогодні, в день акції, можна констатувати, що Саакашвілі почав втрачати свої позиції, а більшість його вимог можна вважати суто популістськими.

11 жовтня Михайло Саакашвілі опублікував на сторінках видання «Українська правда» чотири вимоги до чинної влади. Три з них, як-то зняття депутатської недоторканності, зміна виборчого законодавства та створення антикорупційного суду українці чули вже давно. А от четверта вимога викликає дуже багато запитань.

Саакашвілі неочікувано почав вимагати від Президента Петра Порошенка тарифної справедливості і ліквідації формули «Роттердам+». З одного боку, така вимога може бути результатом несподіваного союзу Саакашвілі та Тимошенко, адже тарифи це улюблена тема Леді Ю. Проте більш вірогідно, що на цій позиції настояли впливові спонсори колишнього Президента Грузії.

Приблизно за місяць до публікації вимог Саакашвілі, які схоже поступово трансформуються у передвиборчу програму, стало відомо про його зустріч у Женеві з олігархом Ігорем Коломойським. Цю інформацію офіційно підтвердив союзник Саакашвілі, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Саме після цієї зустрічі екс-очільник Одеської області заговорив про необхідність ліквідації формули «Роттердам+». От тільки сам Саакашвілі, чи-то через необізнаність, чи просто заради піару, почав говорили, що саме через згадану формулу тарифи на комунальні послуги для населення зростають. Це відверта маніпуляція. Адже, перш за все, «Роттердам+» позначається на ціні на електроенергію для великих підприємств. Наприклад, для феросплавної галузі, де витрати на електроенергію у собівартості доходять до 50%.

Власне тут коло починається замикатися і замовники, так би мовити, себе видали. Практично вся феросплавна галузь сконцентрована в руках Ігоря Коломойського. Його фінансово-промислова група протягом багатьох років постійно веде боротьбу за зниження тарифів для промисловості. Оглядач видання «Новое время» Андрій Леденьов у матеріалі «Чи є життя після Роттердам+» у вересня 2017 року писав: «Мета (Коломойського – ред.) проста – мати максимально низький неринковий тариф на е/е в Україні, щоб продавати свою продукцію за ринковими цінами. У нових обставинах ця мета публічно зафіксована минулого року. Підконтрольна Коломойському Українська асоціація виробників феросплавів (УкрФА) звернулася до Кабміну, Адміністрації Президента і Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) із закликом забезпечити встановлення цін на електроенергію на рівні грудня 2015 року (123,8-152,08 коп. за кВт/год). А також ввести мораторій на її підвищення на період 2016-2021 років. З введенням нової методики розрахунку ОРЦ (кінець квітня 2017 року), які впливають на тарифи для промисловості і не впливають на тарифи для населення, боротьба ФПГ отримала новий виток».

По суті Саакашвілі, проголошуючи свою вимогу до влади ліквідувати «Роттердам+», діє повністю в інтересах Коломойського. Однак своїми розповідями про те, що «Роттердам+» «залазить до кишені кожного українця», Михайло Николозович себе повністю дискредитує. Більше того, всі його прихильники – Лещенко, Найєм, Соблєв та інші антикорупціонери, виявилися заручниками домовленості Саакашвілі з Коломойським.

Фото з мітингу 17.10.2017 під Верховною Радою

Враховуючи довготривале співробітництво того ж таки Лещенка з російським олігархом Костянтином Григоришиним, з яким їх фотографували в одному з найдорожчих ресторанів Києва, виконання замовлення іншого олігарха не викликає здивування. А от інші союзники, які принаймні пропагують деолігархізацію, повинні були стати на сторону правди.

В іншому випадку виходить так, що опозиційні антикорупціонери аж ніяк не відстоюють позицію народу, а є всього лише найманцями олігарха, який обікрав воюючу країну. При цьому вони підло обманюють українців, переконуючи, що формула для промислових підприємств Коломойського відобразиться на тарифах для населення.

Нардеп Сергій Лещенко та мер Львова Андрій Садовий на мітингу 17.10.2017

У своїй боротьбі за відстоювання інтересів олігарха, який більшість часу проживає у Женеві, антикорупціонери знайшли собі «хлопчика для биття», ким виявився керівник Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк. Саме на нього вішають «смертельний гріх» із запровадження формули «Роттердам+», яка насправді встановлює ринкові правила тарифоутворення. Звідси і численні антикорупційні розслідування від журналістів-друзів, і статті у ЗМІ, які часто нагадують замовний характер, і прив’язка керівника НКРЕКП до улюбленої теми опозиціонерів – він виходець з «Рошен».

Аналізуючи мітинг 17 жовтня, який антикорупціонери презентували як новий Майдан, складається враження, що мильна бульбашка Саакашвілі вже лопнула. Присутність 2000 людей протягом декількох годин навпроти Верховної Ради, бійка Парасюка з начальником УДО та плакати у стилі панічного креативу Віталія Шабуніна – це все, чого могли досягти гастролери українськими містами.

Листівка, яка розповсюджувалась напередодні мітингу 17.10.2017

Жодних результатів мітингу, окрім заклику Саакашвілі до Президента України подати у відставку, не відбулося. А підтримка таких діячів минулого, як Андрій Портнов та Ренат Кузьмін тільки доводить фейковість антикорупційної тусовки, яка має на меті тільки одне – сісти у тепленькі крісла діючої влади.

1News

Останні новини

Back to top button