Цікаве

Чому ПЛР-тести коштують так дорого: антимонопольний комітет перевірить, як формується ціна

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (тепер Північне міжобласне відділення – ред. 1News) розпочало дослідження дотримання вимог конкурентного законодавства під час формування цін на проведення ПЛР-тестів. Про це повідомив керівник відділення Олексій Хмельницький на своїй сторінці у Facebook.

«Ми часто недооцінюємо користь ринкової економіки. Завдяки дерегуляції ми, наприклад, можемо спокійно і швидко здати ПЛР-тест сьогодні. Ще 10 років тому право його робити мали би лише обрані, до них стояли би черги, а повз чергу пускали би лише за гроші. Зараз здати тест може кожен. Дяк когось це – квиток за кордон, для когось – спосіб потрапити на роботу та не сидіти в самоізоляції два тижні. Вибір достатньо великий, як мінімум чотири лабораторії надають таку послугу», – пише він.

Хмельницький зауважує, що офіційна ціна «кусається»: за тест треба заплатити мінімум 715 гривень, максимум – 2200. Це немало. І це викликає питання: чи справді тести коштують саме стільки?

«Для нас, в Північному міжобласному відділенні АМКУ (колишнє Київське обласне територіальне відділення АМКУ) це не теоретичне питання. З чітким запитом до нас звернувся депутат Київради О. Бродський….За запитом депутата відділення розпочало дослідження дотримання вимог конкурентного законодавства під час формування цін на проведення ПЛР-тестів. Наведена в звернені інформація може свідчити про наявність в діях медичних лабораторій у Києві, постачальників та/або виробників ПЛР-тестів ознак порушень конкурентного законодавства, а саме атиконкурентних узгоджених дій (схожі дії на ринку, що призвели до усунення конкуренції) або зловживання монопольним становищем», – додає він.

Хмельницький нагадує, як користалися з ажіотажу на маски та дезінфектори свого часу торговельні мережі, як тільки розпочався карантин. «Тоді, до речі, ажіотаж тривав недовго. Він закінчився в тому числі завдяки АМКУ, який відкрив справу та почав перевірку за ознаками порушення конкурентного законодавства – одночасних схожих дій на ринку при формуванні ціни на дефіцитні товари. І ціна «зменшилась» вже за кілька днів», – додав керівник відділення АМКУ.

За словами Хмельницького розслідування покаже, чи не порушено конкурентне законодавство при формуванні ціни на ПЛР-тести.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close