Цікаве

Чому корисно ходити босоніж: відповідь експерта

Босоніж можна ходити не тільки влітку по пляжу, а й холодною осінню або взимку по будь-яких дорогах. Що означає такий босоногий тренд і чим він корисний, розповіла лікар-терапевт Олена Єгорова, передає 1News.

Чим корисно ходити босоніж: відповідь медиків

 

Ходіння босоніж лікарі називають корисним. Це стимулює кровообіг, що в свою чергу покращує роботу серця і судин.

За словами терапевта Олени Єгорової, коли людина ходить по землі босоніж, то йде стимуляція біологічно активних точок, яких дуже багато на стопі.

“Навіть є твердження неврологів, в тому, що людина стає спокійнішою, якщо ходить частіше босоніж”, – розповіла вона.

Хто такі барефутери і в чому їх секрет

Любителів ходити босоніж цілий рік називають барефутерами. Вони ходять по вулицях без взуття за будь-якої погоди, навіть взимку по снігу.

Барефутер Андрій Новосьолов ходить босоніж вже 15 років.

“Одного разу в лютому була така гарна погода, близько нуля градусів, свіжий сніг, і мені раптом захотілося зняти взуття. Я роззувся і трохи пройшовся. З тих пір без взуття справляюся щодня”, – розповів він свою історію.

За словами чоловіка, калюж він не обходить і тільки взимку, коли температура опускається нижче мінус восьми градусів, взуває кросівки, щоб не було обмороження. Інших перешкод і неприємностей не боїться. Навіть тих, які можуть травмувати.

За словами барефутера, з ним траплялися поодинокі випадки, коли він ранився – якщо наступав на дуже маленький скляний осколок.

Хто такі барефутери і чому вони не носять взуття

Таких людей, як Андрій в Києві одиниці. Серед них і подружжя Должиків.

Юрій Должиков особливо любить ходити босоніж по глибокому снігу. Він каже, що з тих пір, як почав практикувати барефут, хворіє вдома вкрай рідко, а одужує – швидко. Імунітет став в рази сильніше, впевнений Юрій.

А ось його дружина, Олена, взуватися чи ні, вирішує під настрій: можна взути взуття, а можна і не взути.

Але якщо і переходити до барефутерству, то краще влітку, і починати його з ходіння по траві або теплому піску. Адже в місті, поранивши незагартовані ступні, можна легко підчепити різні бактерії.

Джерело: Сьогодні

Back to top button