Цікаве

Чому кішка кашляє: головні причини, про які має знати кожен господар

Для власників котячий кашель найчастіше асоціюється із застудою. Але проводити аналогії із собою помилково, адже у кішки організм влаштований по-іншому, і причини виникнення цієї проблеми можуть бути неоднозначними.

Зазвичай вона криється в кашльових рецепторах, які є в трахеї, бронхах, гортані. Але подразнюватися вони можуть і від роботи сусідніх органів.

Іноді цей стан супроводжується блюванням, і господар плутає кашель із нападами нудоти. Коли кішка починає кашляти, вона набуває характерної пози, згинаючи ноги та витягаючи шию. У неї зазвичай немає рясного слиновиділення.

У кішки кашель ділиться на два види: рефлекторний та симптоматичний. Другий виникає внаслідок будь-якої хвороби. Причинами найчастіше бувають попадання стороннього предмета в дихальні шляхи, запахи хімікатів, паразити. Але останнє не завжди супроводжується хрипами, це може свідчити лише про крайню стадію недуги.

Котячий кашель вимагає серйозного і своєчасного лікування. Допомога в домашніх умовах можлива тільки у двох випадках: коли тварина надихалася газами, що подразнюють дихальні шляхи, або вона проковтнула чужорідний предмет. З першим впоратися легше: потрібно тільки віднести вихованця на свіже повітря.

Діагноз підтвердити може тільки ветеринар, перш ніж прийти до нього на прийом, ви повинні спостерігати за поведінкою кішки і бути точними в описі її кашлю. Найкраще — це записати на відео. Якщо можливості зв’язатися з ветеринаром поки немає, зробіть ці три речі: переведіть кішку на вологий корм, забезпечуйте циркуляцію повітря у квартирі, виключіть стресові ситуації.

Back to top button